Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival STRUNY TEENS

Endru, Ondřej Ruml, Žofie Dařbujánová a další
Přidat na Facebook
Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16.00 hod. vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu STRUNY TEENS. Odpolednem plným muziky i osobních setkání s hudebníky bude provázet patron festivalu a vicemistr světa v loopingu a v beatboxu Endru. Ten si na pódium přizval významné tváře hudební scény: zpěváka Ondřeje Rumla, nepřehlédnutelnou zpěvačku kapely Mydy Rabycad Žofii Dařbujánovou, hudebního chameleona Antonína Dlapu či beatboxera Jena Hovorku. Prim bude mít samozřejmě hudba, každý z muzikantů se představí sólo i při společném jamování. Festival ale nabízí i jedinečnou příležitost dozvědět se v rozhovorech více o tom, jak se stát profesionálním muzikantem a co takový život obnáší. Třeba jaké to je vystupovat na jednom z nejslavnějších světových festivalů nebo jak rozjet kariéru po úspěchu v talentové soutěži.Součástí programu STRUNY TEENS je i výtvarný POP-PAP workshop. Večerní hvězdou festivalu je pak Francesco Tristano, lucemburský pianista, skladatel, producent elektronické hudby, který ve své tvorbě kombinuje éry, žánry i styly a má na svém kontě 12 nahrávek u prestižních labelů klasického či techno světa.Struny TEENS se letos poprvé oddělily od programu dobře známého a oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru a vytvořily tak svébytnou platformu jedinečného festivalového konceptu přímo pro mladé. „Naše dětské publikum s námi za ta léta Strun dětem stárne, specifické Struny Teens programy jako např. Open Mic jsme s Endruem nabízeli v posledních 3 letech a cítíme, že je čas vyslyšet chutě našich posluchačů vyrazit do prostředí, které je pro náctileté zkrátka více odpovídající“ říká ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „Věříme, že právě koncept inspirativních setkání, workshopů a koncertů bude pro toto publikum zajímavou inspirací.“ Stejně tak jako jejich publikum, ani Struny TEENS se nenechají zaškatulkovat do žádné žánrové krabice. Dveře tu má otevřené jak beatbox, rap, groove či jazz, ale i elektro, swing a klasika.

Program v La Fabrice je rozdělen do dvou na sobě nezávislých bloků. Tím prvním je festivalový MEET-MIX, který v sobě skrývá jedinečnou koncepci koncertů, rozhovorů a osobních setkání s řadou významných a inspirativních hostů. Návštěvníci nejprve uslyší každého z umělců v krátkém sólovém vstupu. Následně si je vezme do parády Endru a společně zavedou řeč na životní cestu a vlastní přístup k hudbě. Poté, co umělec sleze z pódia, bude k dispozici v „bar talk zóně“ pro zvídavé dotazy TEENS. MEET-MIX vyvrcholí jedinečným závěrečným jamem All Star Bandu, který vznikne právě pouze pro Struny TEENS. Energická hodinová show všech zúčastněných hostů uzavře 1. programový blok festivalu. Festivalový meet-mix je tu pro všechny, kteří chtějí vědět více o vystupujících umělcích, nechají doma své rodiče a užijí si svůj den.

Pro všechny kreativní a šikovné ruce nabídne galerie La Fabriky výtvarný workshop v režii POP-PAP studia. Pod vedením zkušených lektorů si budou moci všichni vyzkoušet výtvarné techniky sketchingu a letteringu - rychlé stylizované skici i kaligrafické písmo. Ateliér bude otevřený od 16:00 do 18:30 hodin a vstup je v ceně vstupenky na festivalový MEET-MIX.

V druhém programovém bloku zazáří výjimečně talentovaný Francesco Tristano, klavírní hvězda, skladatel a producent elektronické hudby. Umělec, který objevil klavír v pěti letech, ve své hudbě s neuvěřitelnou lehkostí kombinuje žánry a styly a nebojí se žádných výzev. Francesco Tristano je nejen skvělý muzikant, ale daří se mu sdružovat publikum z různých hudebních světů do svého vlastního, kterému vždy přináší něco nového. Koncert začne ve 20:00 hodin ve Studiu 2 - Slévárně La Fabriky. Na tento koncert jsou srdečně zváni i rodiče a posluchači nad věkovou hranici teens.

Více informací naleznete na www.strunyteens.cz nebo na www.facebook.com/strunyteens/.Festival Struny TEENS je určen především pro věkovou kategorii 13 – 19 let. Vstupenky jsou v prodeji na oba dva programové bloky zvlášť v síti Goout.cz Pořadatelé doporučují nechat na odpolední program rodiče doma. Na koncertě od 20:00 jsou vítáni. První blok (Festivalový MEET-MIX, All Star Jam a POP-PAP ateliér) za cenu 200 Kč a druhý blok (koncertní recitál Francesca Tristana) 450/250 Kč dospělý/student.

Program Struny TEENS:

16:00 – 18:30 Výtvarný POP-PAP atelier
16:00 – 18:00 Festivalový MEET-MIX
18:30 – 19:30 All Star Jam
20:00 Francesco Tristano

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 4. 10. 2018 09:00
Chovancová, Michaela. 2018. Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival STRUNY TEENS. Vychytané.cz. [Online] 4. 10. 2018. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12535. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-koncerty-i-debaty-s muzikanty-laka-festival-STRUNY-TEENS
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.144s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 02:57