Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Závěrečný díl Husitské epopeje

Pět let po sobě nejpůjčovanějšímu spisovateli Vlastimilu Vondruškovi vyjde v listopadu závěrečný díl Husitské epopeje, křest bude mít v Písku 13. 11.
Přidat na Facebook
Knihy Vlastimila Vondrušky jsou již pátým rokem v řadě těmi nejpůjčovanějšími v našich knihovnách. Krok s ním drží i další autoři nakladatelství MOBA: František Niedl a Jan Bauer.

Vlastimil Vondruška, historik a spisovatel, má také na kontě 1, 2 milionu prodaných knih. Čtenáři nejoblíbenějším jsou bezesporu obě jeho epopeje – Přemyslovská a Husitská, která bude završena závěrečným sedmým dílem s podtitulem Za časů Vladislava Jagelonského - dosud nejrozsáhlejšího historického románového cyklu, jaký byl v české literatuře vydán.

Románový cyklus vypráví na pozadí skutečných historických událostí osudy čtyř generací rodu píseckých Prokopů, kteří prožívají události té doby, ale současně žijí svůj život prostých lidí.
Město Písek je pro příběh velmi důležité. I proto si autor vybral zdejší hrad, aby uvedl poslední díl Husitské epopeje v život. Stane se tak v úterý 13. listopadu v Rytířském sále muzea od 17:00. Následovat bude tematická přednáška Vlastimila Vondrušky.

Vlastimil Vondruška je v současné době jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů. Dosud napsal cca 60 románů, 20 populárně naučných knih, několik divadelních her a rozhlasových dramatizací a scénář k historickému filmu Jménem krále, kromě toho se věnuje také publicistice. Jeho historické romány vycházejí úspěšně v Německu. Za svou tvorbu obdržel státní vyznamenání a řadu dalších ocenění.Srpnové novinky z nakladatelství MOBA
Horečka, Deon Meyer, světový bestseller
Mlhy Serengeti, Leylah Attar, světový bestseller
Josef I., můj přítel, Soňa Sirotková, Historický román
Výkupné za duši, Jaroslav Haidler, román
Kam čert nemůže…nastrčí manžela, Alena Jakoubková, román
Přerostlá lolitka, Inna Rottová, román
Vražda v dívčí garsoniéře, Pavel Bým, edice Původní česká detektivka
Spala jsem s vrahem, pane štábní!, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 8. 8. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. KNIHA: Závěrečný díl Husitské epopeje. Vychytané.cz. [Online] 8. 8. 2018. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12441. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Zaverecny-dil-Husitske-epopeje
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 04:12