Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Záhadná smrt Hitlerovi neteře … nebo milenky?

Odpověď v knize Jana Mináře Heydrich, Geli a Eva.
Přidat na Facebook
Kniha Heydrich, Geli a Eva válečného veterána pplk. v záloze Jana Mináře se žánrově pohybuje na pomezí románu a literatury faktu, děj se opírá o ověřené historické skutečnosti a rozvíjí je. Časově a prostorově je text situován především do Německa 30. let minulého století (konkrétně je vymezen roky 1931–1937). Zabývá se dobou a událostmi předcházejícími Mnichovské dohodě. V knize je přiblíženo mimo jiné fungování bezpečnostní služby SD, již vybudoval a vedl Reinhard Heydrich, ale také zákulisí nacistické Třetí říše. Děj vrcholí tragickou událostí, která se odehrála 24. 12. 1937 na Šumavě.

Kniha Jana Mináře Heydrich, Geli a Eva vychází v nakladatelství MOBA 24. července 2018.

Angela Raubalová, přáteli zvaná Geli, byla nadaná a pohledná třiadvacetiletá žena. Kromě jiného byla i neteří Adolfa Hitlera. A podle nebezpečné šeptandy jejich vztah dalece přesahoval rámec příbuzenství. Geli byla 18. září 1931 nalezena v Hitlerově mnichovském bytě v kaluži krve a s pistolí u ruky. Navzdory nesrovnalostem je případ ihned uzavřen jako sebevražda. Stopy jsou zahlazeny, kdo projeví pochyby, mizí ze scény. Podaří se zjistit, kdo se mladé ženy potřeboval zbavit? Bezpečnostní služba pod vedením mocného Heydricha se hodlá postarat, aby pravda nikdy nebyla odhalena. I kdyby kvůli tomu měla havarovat letadla…
… na Štědrý den roku 1937 na Šumavě narazilo do svahu Huťské hory dopravní letadlo společnosti Air France. Všichni na palubě zahynuli. Jak spolu souvisejí tyto dvě události? Mrtvá neteř Adolfa Hitlera a letadlo, jehož příčina havárie nebyla dodnes plně objasněna. Mělo snad přepravovat kompromitující materiál na nacistického vůdce o jeho podílu na Angelině smrti?

Informace o autorovi:
Válečný veterán pplk. v záloze Jan Minář (*1949) vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově, několik let pracoval jako novinář v redakci Obrany lidu a jako autor přispíval i do dalšího tisku, například do Mladé fronty. Kromě toho psal krátké scénáře pro některé specializované pořady České televize. Profesně se zúčastnil mírových misí UNAVEM I a UNAVEM II v africké Angole a mise UNGCI v Iráku. Je autorem knihy Operace Elint (Naše vojsko, 1989) a nového špionážního románu Heydrich, Geli a Eva (MOBA, 2018).Červencové novinky z nakladatelství MOBA:
Hlas, Arnaldur Indriðason, edice Severské krimi
Do posledního dechu, Linda Castillo, světový krimi bestseller
Omyl kronikáře Kosmy, Jiří Dobrylovský, historický román
Heydrich, Geli a Eva, Jan Minář, literatura faktu
Pokus o uchopení vánku, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka
Minulosti neutečeš, Milan Dušek, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 27. 7. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. KNIHA: Záhadná smrt Hitlerovi neteře … nebo milenky? . Vychytané.cz. [Online] 27. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12415. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Zahadna-smrt-Hitlerovi-netere-…-nebo-milenky?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 21:40