Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vysočina ožívá letními festivaly

K létu na Vysočině neodmyslitelně patří hned několik hudebních festivalů. Na své si u nás přijdou milovníci těch nejrozmanitějších žánrů.
Přidat na Facebook
Zatímco takové Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou letos mají 33 let a Prázdniny v Telči krásných 35 let, Trampský širák oslaví v závěru srpna na Hanesově mlýně u Štoků 15 let od prvního ročníku. Příznivce vážné hudby pak v srpnu potěší Festival Petra Dvorského, Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté a festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava.

Hvězdou Prázdnin v Telči bude Glen Hansard, z českých interpretů se můžeme těšit na Václava Neckáře a Bacily nebo na Lenku Filipovou. Tahákem náměšťských Folkových prázdnin, které se letos odehrají od 28. července do 4. srpna, bude Ondřej Havelka a jeho Melody Makers (29. července v areálu zámku).Vážná hudba vážně i nevážně

Zahrady zámků Jaroměřice nad Rokytnou, Valče a nádvoří zámku Dukovan nebo pivovaru Dalešice oživí koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Lákadlem bude 8. srpna v zámeckém parku ve Valči koncert Tomáš Klus Symphonic, Miroslav Žbirka pak zazpívá za profesionálního doprovodu Moravské filharmonie Olomouc o tři dny později v Jaroměřicích nad Rokytnou.


Třídenní festival Václav Hudeček a jeho hosté budou Moravské Budějovice hostit pojedenácté. Začne 17. srpna a vystoupí na něm také plzeňská filharmonie pod vedením Jana Kučery, která bude interpretovat nejznámější české filmové melodie.

Září, od 7. do 19., bude patřit 12. ročníku Třebíčského hudebního festivalu, tentokrát s podtitulem Habsburská hudební říše. V podání špičkových českých, polských a rakouských interpretů zazní španělská renesance, italské baroko, rakouský klasicismu i německý romantismus.
Dodala: Mgr. Monika Brothánková, Vysočina Tourism
Foto: Kácov_PAV_archiv Kraje Vysočina

Tina
(Martina )
čtvrtek 26. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. Vysočina ožívá letními festivaly. Vychytané.cz. [Online] 26. 7. 2018. [Citace: 24. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12410. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vysocina-oziva-letnimi-festivaly
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.20.240
Serverový čas: sobota 24. února 2024 10:20