Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Úsměvy smutných mužů

Skoro 40 tisíc diváků vidělo během prvního týdne od uvedení v kinech nový český film Úsměvy smutných mužů, který se natáčel i ve zlínských lokacích.
Přidat na Facebook
Úsměvy smutných mužů bodují v žebříčcích návštěvnosti kin.

Zájem a reakce veřejnosti i kritiky předčily očekávání tvůrců.
Přesně před týdnem byl do kin uvedený film podle autobiografického románu Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů. Filmové zpracování příběhu o cestě ze závislosti na alkoholu podtrhují fantastické herecké výkony Davida Švehlíka, Jaroslava Duška, Ivana Fraňka a dalších výborných herců. Ti mu dodali neskutečnou autentičnost a nutí tak diváky přemýšlet o životě ještě několik dnů po návštěvě kina.

Film jen o prvním víkendu přilákal do kin úctyhodných 23 561 návštěvníků a těsně skončil na třetím místě za americkými trháky. "Tak velký počet diváků ve chvíli uvedení filmu jsme si samozřejmě přáli, ale přesto je to pro nás malým zázrakem. V posledních letech to u českých filmů není úplně obvyklé, takže dosažený výsledek považujeme za fantastický," uvádí jeden z koproducentů filmu Martin Gazda ze zlínské společnosti IS Produkce.

S návštěvností po pár dnech je spokojený i režisér filmu. "Moc mě těší obrovský zájem diváků a zároveň chci poděkovat za skvělé ohlasy a hodnocení, čehož si opravdu velmi vážím," říká Dan Svátek a dodává: "Doufám, že náš film pomůže dobré věci a o tématu závislosti na alkoholu se bude více mluvit, protože se netýká pouze mužů, ale i žen a bohužel i dospívajících dětí."

O tom, že se díky snímku daří vyvolat veřejnou diskusi, svědčí i reakce diváků na sociálních sítích. Řada uživatelů se neváhá veřejně svěřovat se svými zkušenostmi se závislostmi. "Síla. Pokud člověk zažil dva otce alkoholiky a po té jeden čas sám chlastal první ligu, musí ho tenhle film roztrhat na kusy. Druhou půlku filmu jsem v kině probulil. A nestydím se za to. Člověk si během hodiny a půl uvědomí spoustu věcí. Pánové a dámy: Moc děkuji a smekám," vyjadřuje svůj názor jeden z diváků.

Snímek však pozitivně hodnotí nejen laická veřejnost, ale i filmoví odborníci. Recenze na filmových portálech jako je ČSFD nebo Totalfilm se pohybují kolem 80 procent. "Úsměvy smutných mužů přináší na plátna kin důležité téma. V alkoholismu se Česko drží na nejvyšších příčkách světového žebříčku. Pozitivní ale je, že Svátkův film si v sobě uchová prostor pro naději, přestože reflektuje tak vážný problém. A tak je tedy nakonec velmi pochopitelné, proč knižní předloha i samotný film v názvu kloubí tak protikladná slova jako jsou úsměvy a smutek," hodnotí film redaktorka Dagmar Šimková z portálu totalfilm.cz

Velkému zájmu se film těší i ve městě Zlíně, kde je od jeho uvedení největší sál vždy téměř plně obsazen. Právě některé části města dotváří ve filmu atraktivní kulisu. Natáčelo se v prostorách radnice, v parku Komenského, areálu bývalého Svitu, Baťově institutu, filmových ateliérech a náměstí Míru. Ve Zlíně se také odehrává děj klipu k úvodní písni Kříž, kterou nazpíval David Stypka.

Producentem filmu je Holiday Films ve spolupráci s IS Produkcí. Na výrobě se podílelo také Statutární město Zlín a filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.Více na usmevysmutnychmuzu.czDodala: Katka Martykánová
Tina
(Martina )
středa 25. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. FILM: Úsměvy smutných mužů . Vychytané.cz. [Online] 25. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12409. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Usmevy-smutnych-muzu-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 22:55