Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Sweet Country

Australský western Sweet Country - 6 vítězství a 10 nominací z prestižních filmových festivalů – v kinech od 2. srpna
Přidat na Facebook
Australský film s hvězdným obsazením Sweet Country vstoupí do českých kin už za 14 dní – 2. srpna 2018. Světovou premiéru si odbyl v loňském roce na MFF v Benátkách, českou na letošním MFF v Karlových Varech, zatím se mu podařilo získat 6 vítězství a 10 nominací z prestižních filmových festivalů.

Do hlavních rolí obsadil režisér Warwick Thornton mezinárodně uznávané herce: Sama Neilla (Thor: Ragnarok, seriál Tudorovci, Navždy spolu, atd.) a Bryana Browna (Austrálie, Světlo mezi oceány, Gorily v mlze, atd.), ale také domorodé herce, z nichž většina pochází z kmene Arrente.


Sweet Country je strhující western, odehrávající se v poušti nádherného MacDonnellova pohoří v oblasti Alice Spings ve střední Austrálii.

Režisér Warwick Thornton o Sweet Country říká: "Je v něm vše, co k žánru patří - hranice, konfiskace půdy, podřízení a porobení obyvatel i monumentální záběry krajiny. Je inspirován skutečnými událostmi. Na začátku mi ho popsal scenárista David Tranter, který ho znal z dědečkova vyprávění. Reálný příběh domorodého muže jménem Wilaberta Jack, který byl ve 20. letech minulého století zatčen a souzen za vraždu bělocha v australském vnitrozemí. Nakonec ho uznali nevinným z důvodu sebeobrany. V politickém klimatu té doby však nebyl rozsudek bílou veřejností přijat a Wilaberta Jack se nakonec stal obětí lynčování."Anotace:
Dramatický western odehrávající se v severní Austrálii ve dvacátých letech minulého století.
Když domorodý chovatel dobytka Sam v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice Harryho, musí vše opustit a utéct i se svou těhotnou manželkou. Vydávají se nádhernou ale drsnou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný.Více na: kinopilotu.cz

Dodala: Johana Turner
Tina
(Martina )
úterý 24. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. FILM: Sweet Country. Vychytané.cz. [Online] 24. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12403. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Sweet-Country
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 22:50