Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Královských zahrad Pražského hradu se vrací Hamlet

Drama, vypjaté rodinné vztahy, politikaření, ale i velká dávka vtipu a sarkasmu. Na Letních shakespearovských slavnostech se od 25. července do 7. srpna bude hrát loňská premiéra HAMLET.
Přidat na Facebook


Herecký návrat do téže řeky

V inscenaci Michala Vajdičky exceluje Jaroslav Plesl, pro kterého jde již o druhou hamletovskou příležitost, poprvé si roli osahal v představení Dejvického divadla. "Vstoupit do role podruhé je vždycky ošidné, ovšem jak jsem už Hamleta hrál, mám pocit, že mám tu postavu částečně zmapovanou. Ale opravdu jen částečně. Při zkouškách jsem si opět uvědomil, že by ten příběh fungoval, i kdyby se hrál v 1 + 1 v paneláku v Litvínově. Natolik jsou vztahy v něm obsažené čitelné a aktuální," říká o své roli.
A jak vidí mnohovrstevnatou tragédii překladatel Martin Hilský? "Hamlet byl od doby svého vzniku čten na spoustu způsobů, přičemž každý z nich představuje jistou redukci, ať už je vykládán jako politická, anebo čistě rodinná hra. Kromě toho je Hamlet de facto první anglická detektivka, protože je třeba vypátrat vraha krále Hamleta a podat o tom důkazy."Když Hamlet nosí tenisky

Režisér Michal Vajdička pojal HAMLETA velmi současně a civilně. Hraje se mezi pouličními lampami v baloňácích a teniskách. To klíčové, neboli rodinné drama kolem zákeřné královraždy, ale zůstává. A na jaké obsazení se diváci mohou těšit? Jaroslavu Pleslovi v titulní roli sekunduje Hynek Čermák v dvojroli Claudia a ducha, Lenka Vlasáková zaujme jako Hamletova matka Gertruda a v roli nešťastně zamilované Ofélie se představí Veronika Khek Kubařová v alternaci s Veronikou Čermák Mackovou.Divadelní rekordman

Na slavné tragédii si dal William Shakespeare mimořádně záležet – je jeho vůbec nejdelším kusem, na celém světě se proto pravidelně hraje ve zkrácené formě. Už za Shakespearova života byl HAMLET jeho nejpopulárnější hrou a více než čtyři sta let od prvního uvedení se na tom vůbec nic nezměnilo. Tato tragédie je navíc oblíbená nejen v divadle, ale i ve filmu, hned po Popelce jde o druhou nejčastěji zfilmovanou předlohu!Praktické informace

Letní shakespearovské slavnosti se konají v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. V Praze se odehrají na dvou scénách. V Královské zahradě Pražského hradu před Míčovnou a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.
Vstupenky na pražská představení je možné zakoupit na shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají ve 20:30.

Dodal: Pavel Turner
Foto: Viktor Kronbauer
Tina
(Martina )
pondělí 16. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. Do Královských zahrad Pražského hradu se vrací Hamlet. Vychytané.cz. [Online] 16. 7. 2018. [Citace: 6. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12380. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Kralovskych-zahrad-Prazskeho-hradu-se-vraci-Hamlet
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.213.63.130
Serverový čas: pondělí 6. února 2023 04:10