Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Hlas

Indridasonův Hlas vypráví vůbec ne romantický příběh z předvánočního Islandu.
Přidat na Facebook
Je před Vánoci. Jako každý rok proudí do Reykjavíku návštěvníci toužící zde prožít v klidu svátky. Kvůli nim přece nesmí být pobyt na Islandu přespříliš stresující a dobrodružný! Co si počít s mrtvolou hotelového vrátného a příležitostného Santa Clause nalezeného v sexuálně kompromitujícím postavení? Poklidně vzhlížející luxusní hotel skrývá nečekaně velké množství hříchů, které tají jak zaměstnanci, tak i hosté…
Záhadnou vraždu muže v převleku Santa Clause má detektiv Erlendur spolu s kolegy z reykjavícké kriminálky vyřešit tak, aby nepoplašili váženou mezinárodní klientelu hotelu. Vždyť smrt muže se vlastně nikoho nedotkla, nikdo se s ním nestýkal. Kdo tedy měl zájem odstranit starého samotáře? Aby snáze odhalil stopu, ubytuje se Erlendur v hotelu a zjišťuje, že nitky vedou hluboko do minulosti.

Hlas (orig. název Röddin, v angličtině vyšlo pod názvem Voices) Arnaldura Indriðasona
přeložila Helena Smolaková a vychází v nakladatelství MOBA 10. 7. 2018.

Arnaldur Indriđason pracoval jako novinář a filmový kritik v největších islandských novinách Morgunbladid, dnes se věnuje výhradně literární tvorbě a žije v Reykjavíku. Jeho kniha Severní blata obdržela v roce 2002 prestižní cenu Glasnyckel (Skleněný klíč), byla zfilmována a v roce 2007 získala hlavní cenu na MFF v Karlových Varech.
Indriđason je mimořádný vypravěč, mistrně kombinuje perfektně propracovanou psychologii postav, záhadné vraždy, rodinná dramata, islandskou historii a přírodu.

Autor zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů nejen ve Skandinávii, v Anglii, Francii, USA, Německu i jinde v Evropě. Jeho romány byly přeloženy do více než 20 jazyků a vyšly ve 40 zemích světa. Prestižní deník The Guardian řadí Arnaldura Indriđasona na první místo mezi TOP 10 evropských autorů detektivních románů současnosti.Průvodce tvorbou Arnaldura Indriđasona naleznete ZDE: crimefictionlover.com/2018/05/a-guide-to-arnaldur-indridasons-detective-erlendur/)Dodala: Johana Turner
Tina
(Martina )
čtvrtek 12. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. KNIHA: Hlas . Vychytané.cz. [Online] 12. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12371. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Hlas-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 08:32