Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nová česká pohádka Čertí brko

Herec Jan Cina z nové pohádky Čertí brko představuje KPZ – Krabičku pekelné záchrany.
Přidat na Facebook
Nová česká pohádka Čertí brko, kterou natáčí režisér Marek Najbrt, vstoupí do kin letos v listopadu. Hlavní roli mladého čerta, zlepšovatele a vynálezce Bonifáce, hraje Jan Cina. Podívejte se na ukázku z natáčení scény, která se odehrává v krmelci uprostřed lesa.


Čertovské rekvizity pro čerta Bonifáce

"Točíme krásnou scénu, která se odehrává v krmelci. Moje postava Bonifáce tam představí propriety, které dostal v pekle, aby se mu ve světě dařilo a všechno tam zvládnul. Je to taková "kápézetka" – krabička pekelné záchrany a obsahuje kouzelné věci, které umí to, co pozemšťani nezvládají," říká herec Jan Cina, a v ukázce představí všechny tři zázračné předměty.

Krabička čertí záchrany má čertu Bonifácovi pomoci při plnění zodpovědného úkolu, kterým ho pověřil Lucifer – doručit nové čertí brko do městečka Pytlov. Jednoho dne se totiž stane, že čertí brko, které doposud spravedlivě zapisovalo lidské hříchy všem obyvatelům Pytlova, přestane fungovat.

Bonifác se vydává na cestu a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

Pohádka Čertí brko vzniká v tvůrčí spolupráci autorů velmi úspěšné sitkomové série a filmu o lobbistovi Tondovi Blaníkovi, Kancelář Blaník.
Svou výtvarnou koncepcí a často ironickým humorem a satirickou nadsázkou chce Čertí brko navázat na nejlepší tradice české filmové pohádky, a přitom vyprávět originálním způsobem.Film se opírá o skvělé herecké obsazení. V roli Lucifera se představuje (po více než třiceti letech od legendární úlohy ve filmu S čerty nejsou žerty) Ondřej Vetchý, v roli mladého čerta Bonifáce uvidí diváci vítěze divácky úspěšné televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas Jana Cinu, postavu Markétky hraje Judit Bárdos.
V dalších rolích uvidíme třeba Jana Budaře, Marka Daniela, Janu Plodkovou, Tomáše Jeřábka nebo Václava Koptu.


Producentem filmu jsou Ondřej Beránek a Martin Hůlovec ze společnosti Punk Film, českými koproducenty Čertího brka jsou Česká televize, Michal Bauer a Barrandov Studios.
Za slovenskou stranu koprodukuje společnost Trigon Production Patrika Pašše v koprodukci s RTVS a Magic Lab. V obou zemích výrobu podpořily státní fondy kinematografie. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Premiéra pohádky je plánována na listopad roku 2018, do kin uvede společnost Falcon.


Dodala: Marta Nosková Žurková, FALCON a.s.
Tina
(Martina )
středa 11. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. Nová česká pohádka Čertí brko. Vychytané.cz. [Online] 11. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12367. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nova-ceska-pohadka-Certi-brko
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 22:13