Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ BUDOU MÍT PŘEDPREMIÉRU VE ZLÍNĚ

Film přijede uvést i Jaroslav Dušek.
Přidat na Facebook
Tragikomedie o chlastu, vůli a vesmíru. Tak zní podtitul nového českého filmu Úsměvy smutných mužů, který v 12. července 2018 vstupuje do kin. Ještě před oficiální pražskou premiérou se však tento snímek promítne ve Zlíně. Zlínští diváci ho budou mít možnost zhlédnout v pondělí 9. července 2018 ve 20.00 hodin v multikině ve Zlatém jablku.

Město Zlín si pro předpremiéru vybral režisér snímku Dan Svátek záměrně. „Ve Zlíně a jeho okolí jsme část filmu natáčeli," vysvětlil režisér. Ve Zlíně vznikl i klip k písni Davida Stypky "Kříž", která je ústředním hudebním motivem filmu.

Úsměvy smutných mužů do Zlína přijede na předpremiéru uvést kromě režiséra Dana Svátka a spisovatele a autora námětu Josefa Formánka i herec Jaroslav Dušek. Dušek si ve snímku zahrál geniálního matematika Milana, kterého kvůli alkoholu zavrhla celá rodina. Právě Milan v místních zlínských lokacích vypráví divákům svůj retrospektivní příběh. „Ve filmu se objeví hned několik zajímavých zlínských lokací. Například park Komenského, bývalý baťovský areál nebo třeba radnice, kde Jaroslav Dušek hraje jednoho z radních zlínského magistrátu,“ upřesňuje režisér Dan Svátek. Kromě herce Jaroslava Duška na zlínské promítání přijali pozvání i herci Ivan Franěk, David Smečka, Anežka Zeminová, Marika Procházková nebo zlínská herečka Anna Randárová, kteří si ve snímku rovněž zahráli. Další role ztvárnili David Švehlík, Jaroslav Plesl, Ondřej Malý či Simona Babčáková.

Koproducentem filmu je zlínská společnost IS Produkce. Do projektu se jako koproducent zapojilo také město Zlín a filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Slavnostní premiéra filmu se bude konat 11. července 2018 v pražské Lucerně. Do kin pak snímek uvede společnost Bontonfilm o den později, 12. července 2018.

Více na www.usmevysmutnychmuzu.cz

.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 5. 7. 2018 08:00
Prachař, Štěpán. 2018. ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ BUDOU MÍT PŘEDPREMIÉRU VE ZLÍNĚ. Vychytané.cz. [Online] 5. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12360. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/USMĚVY-SMUTNÝCH-MUZŮ-BUDOU-MÍT-PŘEDPREMIÉRU-VE-ZLÍNĚ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 23:29