Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jordan Haj a Peter Pan Complex se vrací s novým klipem

Více než dva roky po vydání první eponymní desky Peter Pan Complex přichází nový single Unsteady Heels – a s ním výrazný odklon od dosavadního zvuku kapely.
Přidat na Facebook
Po zhruba roční pauze, kdy se PPC stáhli do pozadí, se tato česká kapela se světovým zvukem nyní vrací s novým materiálem. Hudebně se vydává do dosud neprozkoumaných končin: v písni Unsteady Heels – na úkor hlasitých kytarových riffů charakteristických pro jejich dřívější tvorbu – vyniká zejména zpěv frontmana Jordana Haje. Kapela si zde také poprvé zkouší práci s mohutnými backvokály.

"Pořád se mi v hlavě vracela skladba Ultralight Beam od Kanye Westa, až jsem si řekl, že si ten gospelový sbor poskládáme sami z několika skvělých soulových zpěvaček, které osobně známe. Zavolal jsem Dannie a požádal ji, ať vezme do studia mámu a pár dobře zpívajících kamarádek, načež dorazily a předvedly tohle," vypráví Jordan Haj.
Píseň Unsteady Heels, na rozdíl od dosavadních, převážně post-rockových a kytarových skladeb, je výrazněna ovlivněná současnou hip-hopovou a soulovou hudbou.

V novém singlu se hudebně i textově doplňují dvě různé části. Melancholická první část se drží v komorní a intimní atmosféře a textově připomíná zpověď. Druhou, mnohem epičtější část skladby předznamenává slovo "God". V tomto momentu začíná zpěvákova modlitba za stabilitu a pevnou půdu pod nohama.

Zakladatelé PPC Jordan Haj a Givinar Kříž se poslední dobou věnovali převážně režii hudebních klipů pro přední české interprety a produkci a koncertování s ostatními projekty, na kterých participují (Kapitán demo, Emma Smetana). Nyní se posluchačům připomínají se svým kmenovým projektem PPC, který spolu založili před necelými deseti lety.


Dodala: Sára Foitová
Tina
(Martina )
úterý 3. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. Jordan Haj a Peter Pan Complex se vrací s novým klipem. Vychytané.cz. [Online] 3. 7. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12353. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jordan-Haj-a-Peter-Pan-Complex-se-vraci-s-novym-klipem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 08:51