Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Buddy Guy vydal nové album a na podzim s ním dorazí do Prahy

Nejvýznamnější současný bluesový kytarista a zpěvák Buddy Guy vydal 15. června nové album se slibným názvem The Blues Is Alive And Well (Blues je naživu a v pohodě).
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Buddy Guy (us)
čtvrtek 8. listopadu 2018 20:00
(konec +- čtvrtek 8. listopadu 2018 23:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Patnáct písní, mezi nimiž převažují autorské novinky Buddyho Guye a jeho již stabilního producenta Toma Hambridge, potvrzuje, že se název alba nemýlí. Stálou sílu bluesového živlu dokládá nejen účast velkých hvězd světové scény z řad Guyových žáků, jako jsou kytaristé Jeff Beck a Keith Richards nebo Mick Jagger s foukací harmonikou, ale také teprve sedmadvacetiletý mimořádně úspěšný britský zpěvák James Bay, držitel Brit Award, který si s Buddym Guyem vystřihl jeden z duetů.

S novinkou dorazí Buddy Guy do Prahy 8. listopadu. Koncert se uskuteční ve velkém sále Lucerny, pořádá jej agentura Liver Music ve spolupráci s mezinárodním hudebním festivalem Blues Alive Šumperk. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro a Ticketmaster. Více informací na livermusic.cz


Album The Blues Is Alive And Well začíná sbírat první ohlasy – kritika se vzácně shoduje na mimořádné kvalitě desky a vitalitě jejího jednaosmdesátiletého protagonisty. "Ani když všichni hosté spojí svoje hvězdné síly, nevyjdou ze stínu před čistou syrovou energií, kterou Guy vkládá do každé nahrávky," píše respektovaný oborový magazín Blues Blast a dodává: "Buddy Guy udělal všechno pro to, aby nám připomněl, o co v blues jde. Mise splněna!"
"Každý bluesový fanoušek bude toto album skutečně milovat," dočteme se na americkém hudebním webu Blues Rock Review. Chválou ale nešetří i společenské časopisy.
Například Forbes označil Buddyho Guye za "poslední baštu opravdového blues". Stranou nezůstávají ani česká média. "Album neprodávají slavná jména z oblasti popu a rocku, nýbrž jméno a projev jeho protagonisty. Stálý Guyův producent a bubeník Tom Hambridge vymyslel skvělou mozaiku stylů, kterými svého svěřence potažmo posluchače provádí a asistují k tomu tu základní hráčské sestavy, v nichž Guyova mistrovská kytara lépe vynikne, anebo naopak širší posazy s dechy a dívčími sbory, které mají úlohu‚ nakopnout mašinu," napsaly Lidové noviny. A aktuální vydání hudebního magazínu Headliner chválí: "Deska by byla skvělá, i kdyby ji nahrál jen Guy se svými muzikanty sám. Ale když si v alkoholické oslavě Cognac přehazují fráze a minisólíčka Guy s Jeffem Beckem a Keithem Richardsem, ocitáme se v bluesově-kytarovém nebi. A když v ppoommaalléé You Did The Crime cifruje harmonika Micka Jaggera, potvrzuje se, že jeho harmonikářské znovuzrození na poslední stounovské desce nebyla náhoda ani podvod."

Aby doložil skutkem, že to s názvem alba The Blues Is Alive And Well myslí vážně, vydal se Buddy Guy už den před jeho vydáním na rozsáhlé turné na jeho podporu. Od června do října má naplánováno se svým The Damn Right Blues Bandem zhruba padesát koncertů ve velkých sálech a na festivalech po celých Spojených státech. V listopadu se přesouvá do Evropy, aby zde odehrál pouhých pět koncertů. Jeden v Monaku, dva v Dánsku, jeden v Paříži – a ten poslední 8. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

Ceny vstupného na pražský koncert od 2 490 do 5 490 Kč k sezení, 1 490 Kč k stání. Prvních 250 kusů vstupenek k stání je k dispozici za 1 290 Kč. Více na ticketmaster.cz/artist/buddy-guy-vstupenky/2406.


Dodala: Silvie Marková
Tina
(Martina )
úterý 3. 7. 2018 08:00
, Martina . 2018. Buddy Guy vydal nové album a na podzim s ním dorazí do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 3. 7. 2018. [Citace: 6. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12352. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Buddy-Guy-vydal-nove-album-a-na-podzim-s-nim-dorazi-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.159s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.213.63.130
Serverový čas: pondělí 6. února 2023 04:52