Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sedm filmů z Pilot Filmu uvidíte letos na festivalu v Karlových Varech

Nezávislá filmová distribuce Pilot Film přiveze na letošní 53. MFF v Karlových Varech sedm filmů naší i mezinárodní produkce.
Přidat na Facebook
Většiny z nich se diváci dočkají v kinech během letošního podzimu.

Pro ty nedočkavé je připraven speciální program druhý a třetí červencový týden v Kině Pilotů (více o programu na kinopilotu.cz).
V Mosulu Jany Andert bude uveden v soutěži dokumentárních filmů ve světové premiéře 4. 7. 2018.
Dokumentaristka Jana Andert strávila osm měsíců s elitní jednotkou irácké armády v prvních liniích bitvy o Mosul, od roku 2014 do června 2017 okupovaného bojovníky Islámského státu. Film je nebojácným svědectvím o městu v ruinách.


Sweet Country- jedinečný australský film Warwicka Thorntona s hvězdným obsazením (Sam Neill, Bryan Brown, Ewen Leslie a další) inspirovaný skutečnými událostmi zde uvidí diváci v české premiéře.
Do kin půjde Sweet Country, mající na kontě 6 vítězství a 10 nominací z prestižních světových festivalů včetně Benátek, 2. srpna 2018.


Markéta chce taštičku, český dokument Miroslava Janka o Markétě, která trpí autismem v kombinaci s retardací, s tzv. Rettovým syndromem. Film se snaží nenápadně navrhnout divákovi, aby se nebál všelijakých divných lidí, že s nimi může být i legrace a že můžou být inspirativní. Film zde bude mít světovou premiéru 30. 6. 2018.


Útěk (Fuga) – film polské režisérky Agnieszky Smoczyńské měli možnost vidět diváci letos v Cannes. Příběh o znovu nalezené ženě avšak s drasticky odlišnou identitou bude uveden do kin 6. prosince. Film vznikl v české koprodukci, když se na jeho výrobě podílela producentka Karla Stojáková ze společnosti Axman Production.Tina a Vore (Border) – švédsko – dánský film režiséra Aliho Abassiho, který vyhrál na letošním MFF v Cannes sekci Un Certain Regard, vkročí do českých kin 18. října. Vypráví příběh celní úřednice s výjimečnými schopnostmi, která začne pociťovat podivnou přitažlivost k podezřelému muži v případu, který vyšetřuje.Touch Me Not rumunské režisérky Adiny Pintilie, v únoru vyhrál hlavní cenu na Berlinale. Režisérka se společně se svými postavami vydává na riskantní cestu osobního průzkumu intimity. Objevný pohled na lidskou sexualitu na nejisté hraně fikce a dokumentu vstoupí do českých kin 1. listopadu. Diváci karlovarského festivalu budou mít možnost s režisérkou a protagonisty filmu diskutovat ve středu 4. 7. v Kongresovém sále v rámci debaty nazvané Touch Me Not: Politika Intimity. Film za Českou republiku koprodukovali Radovan Síbrt a Anežka Karásková ze společnosti Pink Productions.


Bufo Alvarius jedinečný dokument Filipa Záruby nabídne strhující audiovizuální dobrodružství a radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, které produkuje žába Bufo Alvarius ze sonorské pouště.

Dodala: Johana Turner
Tina
(Martina )
pátek 29. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. Sedm filmů z Pilot Filmu uvidíte letos na festivalu v Karlových Varech. Vychytané.cz. [Online] 29. 6. 2018. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12344. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sedm-filmu-z-Pilot-Filmu-uvidite-letos-na-festivalu-v-Karlovych-Varech
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.124s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 09:55