Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fotbalové kluby posílí pořadatelskou službu

Fotbalové kluby budou muset posílit pořadatelskou službu. Policie ze stadiónů 1. ledna 2009 odejde a zasahovat bude jen při vážnějších situacích..
Přidat na Facebook
Výrazné posílení i zkvalitnění pořadatelské služby chystají fotbalové kluby v souvislosti s avizovaným odchodem policie ze stadiónů od ledna 2009. Udržení pořádku při ligových zápasech totiž zůstane na jejich bedrech a na realizaci kamerového systému jim i fotbalovému svazu scházejí finance.

„V našem konkrétním případě vzroste odpovědnost agentury FOCH, která se stará o bezpečnost na Bazalech a doprovází na základě objednávek dalších klubů fanoušky Baníku i na zápasech venku,“ řekl Právu mluvčí Baníku Ostrava Igor Bruzl s tím, že klub i agentura počítají s důkladným proškolením pořadatelů i se zvýšením jejich počtu.

„Teď čekáme na návštěvní řád, který má připravit svaz,“ doplnil Bruzl s tím, že se musí precizně definovat postavení členů pořadatelské služby i vymezit možnosti identifikovat problémové návštěvníky fotbalových utkání.

„Naši pořadatelé sice budou například znát podobu tří lidí, kteří nesmějí na stadión, jenže oříškem mohou být jednání s Úřadem pro ochranu osobních údajů ohledně výměny informací o nich. Nevíme, zda se toho ujme svaz, nebo bude záležet na iniciativě klubů,“ uvedl Bruzl.

Navíc projekt kamerového systému pro 17 stadiónů je sice zpracován, ale svaz na jeho realizaci nemá prostředky a kluby také ne. „O financování se jedná,“ říká bezpečnostní manažer svazu Miroslav Platil. „Posílení pořadatelské služby bude nezbytné, přesto chceme jednat o variantách spolupráce s policií pro období, kdy zůstane za branami. Stadión v Edenu je specifický, hřiště od hlediště neoddělují ploty a je určité nebezpečí,“ doplnil generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Zdroj: Karel Felt, Právo
Foto: Petr Hloušek, Právo
majkl
(Michal Gaja)
pátek 25. 7. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Fotbalové kluby posílí pořadatelskou službu. Vychytané.cz. [Online] 25. 7. 2008. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1232. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fotbalove-kluby-posili-poradatelskou-sluzbu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:19