Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor s Bobem Brouwerem - nedílnou součástí festivalu Hra

Na světě neexistuje mnoho lidí, kteří by dokázali vděčně pobavit publikum z Valašského Meziříčí. Bob Brouwer to dokázal, na jeho vtípky, převleky a překvapení jen tak někdo nezapomene. S Hrachovkou má blízký vztah, jak se těší na její patnáctiny?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hrachovka Open Air 2008
pátek 25. července 2008 17:00
(konec +- sobota 26. července 2008 00:00)
Hrachovec
Valašké Meziříčí (CZ)
Bob Brouwer a patnáctiletá Hrachovka? Jaký máš k dospívající slečně vztah?
Mám dvě dcery a tam nacházím jasné podobnosti s festivalem. Díval jsem se na malou Hrachovku, jak roste a mění se ze sladké nevinné holčičky v divokou, vzrušující mladou kočku. Není vždycky taková, jak bych očekával, ale miluju ji a jsem pyšný, jak vyrostla.

Hrachovku letos nebudeš moderovat poprvé, ve Valmezu jsi oblíbená postavička, jak ses k festivalu dostal?
Před mnoha lety jsem byl požádán, abych moderoval Hrachovku. Můj dobrý kamarád (Karel Mikuš) ji organizoval a já si myslel, že se zbláznil, když mne o to požádal. Přece nemluvím dobře česky, ale on mě přemluvil, abych to zkusil. Byl jsem překvapen, že lidé mají rádi můj “zvláštní styl”. S každým ročníkem jsem vymýšlel bláznivější věci. Legrační na tom je, že čím jsem šílenější na podiu a mezi lidmi, tím více se to lidem líbí!

Kdybys měl popsat atmosféru Hrachovky, proč by měli lidé do Valmezu přijet?
Lidi by měli hlavně přijít, protože slova těžko mohou popsat festival. Minulý rok jsem nebyl a fakt mě to pak mrzelo, že jsem chyběl. Nejhorší je, když prošvihnete příležitost se pobavit. My (všichni diváci a kapely a všichni ostatní) dohromady děláme Hrachovku! Takový festival je jako polévka, nic z výborného receptu nesmí chybět, vše se smíchá dohromady a hrachovka je k sežrání skvělá! Můžete přijít hladoví po muzice a odcházet za dva dny pěkně napapáni.

Na Hrachovce se vystřídala už pěkná řádka kapel, koho by sis vybral na autogramiádě?
Na to se těžko odpovídá. Viděl jsem tu tolik bezvadných kapel. Každý rok hrají kapely, které znám a mám je rád, tak jako tu hrají kapely pro mě nové, které jsme ještě neslyšel. Mám rád překvapení. To je vlastně podobné, jako byste se mě zeptali na moje oblíbené koření v hrachové polévce. Takové není, ale každá ingredience má své místo a roli. Takže každá kapela přináší svoji muziku, svoji sílu a energii, a to dělá festival úžasným festivalem.

Tvoje moderace je dost svérázná, co chystáš na letošek?
Ha, ha – tak na to už vůbec neodpovím!! Jestli chcete vědět, co si připravuji a co to bude, musíte si udělat čas a přijít se podívat jako všichni ostatní! Ale slibuji, že letos – letos to bude zelenější a šílenější než kdy jindy před tím...Doufám, že vás překvapím :).

Je těžké se Valmezákům zavděčit, jaký humor na ně platí?
Lidi, kteří přijdou na festival, se chtějí bavit-nejsou moc zvědaví poslouchat nějaké bláboly a slovní průjmy o tom, jak ta či ona kapela hraje. Všichni, kdo přijdou, milují hudbu, rádi ji poslouchají a při tom si zatančí, prostě vypustí ventil z přetlaku starostí a všedních dnů. Moc neprndat a hrát – to je moje heslo. Muzika je jako sex, když jde všechno, jak má, tak jsme na konci úúúplně hotoví a šťastní. Být otevřený, být přímý, užívat si pohody a hlavně, to nejdůležitější nezapomenout – MAKE SOME NOISE!

Soutěžilo se o tři dvojlístky na celý festival (výherce může sebou vzít jednu osobu na celý víkend do Valmezu a užít si tak skvělý festival Hrachovka!). Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Jak vzpomínáš na léta, kdy jsi objížděl sám festivaly? Co podle Tebe patří povinně k výbavě správného návštěvníka festivalu? Co naopak nemá cenu vozit?
Ve svém životě jsem byl na mnoha festivalech a pařil jsem “o dušu”, jak Vy Valaši říkáte. Naučil jsem se jedno, teď poslouchejte pozorně děcka zkušeného rockera: “Párty není o místě, ale o Vás samotných!” Není to o tom, jaké kapely hrají, není to o tom, jak mnoho piv vypijete, není to o sexu, drogách a rock'n'rollu. Je to o tom, co se máte ve hlavě! Přineste si dobrou náladu, užívejte života, buďte pozitivní, respektujte se navzájem a buďte tolerantní k ostatním návštěvníkům festivalu – a to je klíč k pohodové Hrachovce.

Česká republika je typická počtem festivalů, jak je na tom Holandsko? Jací jsme posluchači muziky?
Holandsko pořádá samozřejmě mnoho festivalů. Myslím si, že největším rozdílem je to, jak tady v Česku jste víc free a neděláte se vším velké problémy. Četl jsem nedávno na Internetu zprávu o nějakém festivalu v Holandsku, kde hvězdou večera byl Lenny Krawitz. Koncert měl trvat 2 hodiny, ale byl zastaven v půlce, neboť festival měl oprávnění k produkci jen do 22.30 hodin. Pravidla a byrokracie jsou, ač se budete možná divit, velmi důležitou součástí dnešního Holandska. Není tam možné kempovat jako tady na poli v Hrachovci, když tu není oficiální kemping. Doufám, že si Češi uchovají svou toleranci a umění najít vždy pohodové řešení. A holandští návštěvníci festivalů? Mají tendenci být příliš kritičtí. Máme mnoho velkých festivalů známých jmen, a proto tam není moc místa pro neznámé kapely. Tady naopak mám rád tu skutečnost, že můžete slyšet směsku kapel od těch nejznámějších až po ty, řekněme, málo známé skupiny a nadějné začátečníky.

Hrachovka - zelená pro skvělou muziku - jezdíš dycky na zelenou?
Já jsem jako duha! Ale tento rok trochu víc zelenější. Zelená pro skvělé kapely, zelená pro skvělé zážitky. Věřím, že všichni přijdou v zelené! Máme taky přichystanou odměnu pro největšího zelenáče – tedy nejzelenějšího návštěvníka na Hrachovce! Takže pojďme do zelené a ...... MAKE SOME NOISE!majkl
(Michal Gaja)
čtvrtek 24. 7. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Rozhovor s Bobem Brouwerem - nedílnou součástí festivalu Hra. Vychytané.cz. [Online] 24. 7. 2008. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1231. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-s-Bobem-Brouwerem---nedilnou-soucasti-festivalu-Hra
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 03:33