Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHY: Léto ve znamení českých detektivek

Vychází nové detektivní příběhy!
Přidat na Facebook
Inspektor Prevít je nejnovější kriminální příběh oblíbeného jihočeského spisovatele Františka Niedla, který se proslavil zejména knihami o dobrodruhovi Pavlovi Venclovi Útěk do pekel a Hráč a také celé řady historických románů.

Detektivovi 17. okrsku newyorské policie Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený a jediný důvod, proč ho jeho nadřízení ještě trpí, je to, že i přes svou svéráznost má na kontě největší procento objasněných případů na celém oddělení. Když pak jednoho dne při procházce v Central Parku vytáhne z jezera tonoucí ženu, netuší, co všechno svým hrdinským činem způsobí. Kdyby to totiž tušil, nejspíš by se v tu osudnou chvíli raději vydal opačným směrem…
Jaroslavu Kuťákovi vychází dlouho očekávaný detektivní příběh Vražda Kafkova vnuka
.
Když obyčejný sběratel drobností objeví tajemství minulosti, které může mít celosvětový dosah, neví, zda sebere odvahu, aby se ujal temných příběhů sám a šel po stopách, které se zdají být nebezpečně zameteny. Slavný spisovatel Franz Kafka měl mít syna s přítelkyní své snoubenky Felice Bauerové, Grete Blochovou. Podle svědků o něho neprojevoval pražádný zájem, protože nevěřil, že je malý Martin jeho dítětem.V oblíbené edici Původní česká detektivka, v níž již 18 rokem vycházejí kriminální příběhy výhradně českých autorů (téměř 300) vyjdou v průběhu června další dva nové tituly.Věra Fojtová, Pachatele dobra

Po vydatném nočním dešti najde lesník Hryc mezi stromy mrtvé tělo, částečně zasypané hlínou. Přivolaní kriminalisté dívčino tělo odkryjí a zjistí, že je pod hlínou úplně nahá. Nikdo ji nezná a jakákoli identifikace je téměř nemožná.
Helena Hardenová, Příliš mnoho pokladů

Rodinným sídlem Ronov nad Bělou bloudí po nocích podivné stíny. V jedné místnosti archivu dokonce hořelo. Navíc se zdá, že je v ohrožení i rodinný poklad, který Berkova rodina dokázala uchránit po dlouhá staletí. Polyxeně Berkové tak nezbývá, než zmobilizovat všechny síly, aby přišla na kloub záhadě, která ohrožuje ji i celý zámek…

Zajímavosti edice Původní česká detektivka:

V edici vyšlo za 18 let existence 280 knih výhradně českých autorů.
Nejprodávanější knihou v edici jsou Trable anglického šlechtice v Čechách Václava Erbena, tato kniha vyšla celkem ve třech vydáních.
Nejmladšímu publikujícímu autorovi bylo 18 let a nejstaršímu publikujícímu autorovi 87 let.
Pokud by se všechny svazky v edici položily vedle sebe, měřila by tato řada knih přes 6 metrů, vážila by asi 90 kg, obsahovala by skoro 60 000 stran a přes 15, 5 milionů slov. Průměrný čtenář by všechny svazky v edici četl více než 3 a půl roku.
Řada detektivních románů z edice PČD byla zfilmována (Na vlky železa, Poklad byzantského kupce, Poslední pád mistra Materny, Smrt talentovaného ševce, Bláznova smrt).
Mnoho autorů spolupracovalo na scénářích detektivních seriálů a filmů (Eva Kačírková, Václav Erben, Naďa Horáková, Miloš Smetana, Zdeněk Třešňák, Jiří Sequens, Karel Štorkán).
Původní česká detektivka je registrovaná ochranná známka, kterou vlastní nakladatelství MOBA.

Dodala: Johana Turner
Tina
(Martina )
pátek 15. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. KNIHY: Léto ve znamení českých detektivek. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2018. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12305. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHY:-Leto-ve-znameni-ceskych-detektivek
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 01:20