Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mattoni Grand Drink 2018

Již tuto sobotu 16. června se v Praze na Staroměstském náměstí uskuteční finále barmanské soutěže Mattoni Grand Drink, která je mistrovstvím světa v míchání nealkoholických koktejlů.
Přidat na Facebook
Soutěž nealkoholických koktejlů se pod tímto názvem koná již 21. ročníkem. Letos se v Praze představí barmani z dvaceti zemí včetně USA, Portorika, Hongkongu, Mexika či Arménie. Českou republiku bude reprezentovat vedoucí čajové sekce České barmanské asociace Jiří Boháč, jemuž se podařilo zvítězit v národním nominačním kole.

Soutěž se řídí poměrně přísnými kritérii. Každý drink by měl být inovativní a zároveň nepříliš složitý na přípravu. Striktně daná je pak jeho energetická hodnota, která nesmí překročit 65 kilokalorií na 100 mililitrů nápoje.

Cílem celého počínání tak je najít netradiční koktejl reprezentující současné požadavky na zdravý životní styl. Ten musí obsahovat minerální vodu Mattoni, zakázáno je naopak použití alkoholických složek vyjma bitterů a bylinkových tinktur. "Z mého pohledu jde o náročnou a velmi kreativní soutěž, kdy barmani mohou popustit uzdu své fantazii. Splnit při tvorbě drinků jejich nízkokalorickou hodnotu a chuťové požadavky zároveň, to je velká výzva," uvádí prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Soutěžit se na Staroměstském náměstí bude od 9 do 14 hodin. V 17 hodin pak začne Mattoni koktejl festival – hudební show, jejímiž protagonisty tentokrát jsou Portless, Sebastian, Bára Poláková, Pavel Calta a Chinaski.Dodal: Michael Lapčík, Česká barmanská asociace
Foto: Jan Lukas loni za Českou republiku obsadil skvělé druhé místo
Tina
(Martina )
pátek 15. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. Mattoni Grand Drink 2018. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2018. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12302. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mattoni-Grand-Drink-2018
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.228.219
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 10:29