Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudební festival Znojmo 2018

14. ročník Hudebního festivalu Znojmo stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HUDEBNÍ FESTIVAL ZNOJMO 2018
čtvrtek 12. července 2018 19:00
(konec +- neděle 29. července 2018 19:00)
Znojmo
Znojmo (CZ)
Letošním tématem bude Svár duše s tělem a vody s vínem. Fyzično se bude potýkat s duchovnem na mnoha koncertech, jejíž dramaturgii upravují účinkující festivalu na míru.

Na festival přijede patron festivalu Pavel Šporcl, který vystoupí dvakrát, a řada dalších vyhlášených interpretů. Největší zahraniční hvězdou bude světově oceňovaný orchestr staré hudby Il Giardino Armonico se sopranistkou Annou Prohaskou.

Festivalovým projektem, který letos zahájí festival, bude oratorium Svár duše s tělem od italského skladatele Emilia de’ Cavalieriho. Unikátní je vlastní nastudování a uvedení operního, oratorního nebo baletního díla v dobové hudební interpretaci souboru Czech Ensemble Baroque (několikerá nominace vystupujících umělců na prestižní Ceny Thálie).

Na Hudebním festivalu Znojmo nebudou chybět ani tradiční koncerty festivalové dramaturgie, jako je koncert malých géniů, koncert při svíčkách, piknik v přírodě či varhanní matiné v kostele a řada dalších.

Zajímavá místa, léto, místní gastronomie, víno...

Znojemský hudební festival přináší excelentní koncerty špičkových českých i zahraničních umělců, které pořádá na atypických místech historického Znojma i jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají i v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích. Putují za ní společně s umělcem – varhaníkem po okolních kostelích. Slyší ji na znojemském hradě, na nádvoří historických domů, z radniční věže, ale také pod širým nebem v nádherném prostředí Národního parku Podyjí.

Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s uznávanými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními znalci vín a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu.Dodala: Petra Štorková
Foto: Jisová L.
Tina
(Martina )
pondělí 18. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. Hudební festival Znojmo 2018. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2018. [Citace: 5. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12301. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebni-festival-Znojmo-2018
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: úterý 5. července 2022 11:53