Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Rolando Villazón zazpívá na podporu Zdravotního klauna

Rolando Villazón slaví 10 let v roli evropského ambasadora smíchu a už 20. června zazpívá na Pražském hradě pro Zdravotního klauna!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Benefiční galakoncert Rolanda Villazóna pro Zdravotního klauna
středa 20. června 2018 18:00
(konec +- čtvrtek 21. června 2018 00:00)
Španělský sál Pražského hradu
Praha (CZ)
Charismatický mexický tenorista a mezinárodní ambasador organizace RED NOSES Clowndoctors International Rolando Villazón podpoří už 20. června 2018 ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertě Zdravotního klauna. V programu složeném výhradně ze skladeb slavných i méně známých španělských, katalánských, argentinských či mexických skladatelů, které spojuje s Villazónem společný jmenovatel podmanivého energického iberoamerického temperamentu, jej doprovodí renomovaná kanadská klavíristka Carrie-Ann Matheson.

Dr. Rollo, jak zní klaunské jméno světoznámého operního pěvce Rolanda Villazóna, býval aktivním Zdravotním klaunem v Mexiku, ještě před tím, než se stal hvězdou světových pódií. Nejen proto se i v současné době aktivně věnuje všestranné podpoře této záslužné aktivity. "Jako operní zpěvák můžete cítit publikum, ale nemůžete s nimi hrát. Klauni ale žádné hranice nemají," říká Villazón v jednom z interview a dodává: "To není představení, při kterém děti sedí nebo leží na posteli, ale vtahujete je do hry s sebou, hra se stává realitou." O Zdravotních klaunech, jimž se "Dr. Rollo" stále věnuje s velkým nasazením, říká: "Oni dokáží přeměnit slzy ve smích. Vnášejí do nemocničních pokojů štěstí a barevnost. Jak jen to je možné, doprovázím je na jejich návštěvách po nemocnicích a znovu a znovu se stávám svědkem toho, jak skvělou práci dělají." Benefičním koncertem pro Zdravotního klauna oslaví světový tenorista Rolando Villazón 10 let v roli evropského ambasadora smíchu.


Spolu s pořadateli pak vyzývá návštěvníky ještě k jednomu gestu sounáležitosti: Na tento večer samozřejmě platí dress code, odpovídající vznešenosti místa a významu interpreta, ale využijme s fantazií prvky červené a bílé, tedy barev klaunských červených nosů a jejich bílých plášťů, vnášejících prostřednictvím Zdravotních klanů radost do očí mnoha nemocných a trpících dětí i seniorů.


Prodej vstupenek probíhá za podpory Nachtigall Artists na www.zdravotniklaun.cz/koncert.


Zdravotní klaun patří k předním dobročinným organizacím v České republice. Věrni myšlence, že smích pomáhá, navštěvují speciálně vyškolení klauni nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných, domovy pro seniory a hospice již sedmnáct let. Vyzbrojeni svými pověstnými červenými nosy přinášejí smích a radost do míst, kde je jich nejvíce potřeba. "Nesmírně nás těší, že interpretem galakoncertu je právě náš ambasador Rolando Villazón, který myšlence Zdravotních klaunů rozumí, protože byl sám jedním z nich. Zazpívá tedy nejen z dobré vůle, ale zejména ze srdce a vlastní zkušenosti," říká ředitelka organizace Zdravotní klaun Kateřina Slámová Kubešová a dodává: "Hudba a smích mají jedno společné – povznášejí lidskou duši. Výjimečný zážitek, korunovaný pomocí potřebným, si tak odnesou příznivci Zdravotních klaunů i příznivci operního zpěvu."Rolando Villazón je jedním z nejlepších světových tenoristů. Cestu na evropská operní pódia mu otevřela na sklonku devadesátých let výhra několika cen v soutěži Operalia Plácida Dominga. V témže roce ho čekal i oficiální debut v Manon v Itálii, poté následovala Pařížská národní opera, Státní opera Berlín a další. V poměrně krátkém čase se vyhoupnul mezi světovou operní špičku a získal si obdiv publika od milánské La Scaly, přes londýnskou Covent Garden až po Metropolitní operu v New Yorku. Na svém kontě má řadu nahrávek, za něž získal dvě nominace na cenu Grammy a několik ocenění Echo Klassik Awards. Francouzská vláda mu udělila řád Chevalier des Arts et des Lettres.


Zdravotní klaun již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným po celé České republice. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených klaunů. Zdravotní klaun realizuje celou řadu programů, kromě pravidelných klauniád na dětských odděleních nemocnic pořádá i týdenní program Cirkus Paciento pro dlouhodobě nemocné děti či hudebně dramatický pořad Kutálka pro děti s fyzickým či mentálním handicapem. V rámci programu Na Operační Sál! klauni doprovázejí malé pacienty celým předoperačním procesem, čímž zmírňují jejich strach, a s programem Přezůvky máme! pak navštěvují vážně nemocné děti, které tráví poslední okamžiky doma s rodinou. Díky programu Humor pro dříve narozené přinášejí smích do domovů pro seniory, léčeben pro dlouhodobě nemocné a hospiců. S Košem plným humoru navštěvují onkologicky nemocné dospělé pacienty. V současné době navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 1 hospic a realizují přes 3700 klauniád ročně.Dodala: Silvie Marková
Tina
(Martina )
úterý 12. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. Rolando Villazón zazpívá na podporu Zdravotního klauna. Vychytané.cz. [Online] 12. 6. 2018. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12292. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rolando-Villazon-zazpiva-na-podporu-Zdravotniho-klauna
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.167.149
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 18:54