Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Beats for Love 2018 - už ani ne za měsíc!

Vedle světových hvězd taneční hudby vystoupí neslyšící tanečníci a nevidomý zpěvák
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beats for Love 2018
středa 4. července 2018 15:00
(konec +- středa 4. července 2018 22:00)
Dolní Vítkovice
Ostrava (CZ)
Soutěžilo se o Soutěžíme o 4 volné celofestivalové vstupenky na letní festival Beats4Love 2018, který se koná v Ostravě ve dnech 4.-7.7.2018. Vstupenky jsou formou Guestlistu. Výherci budou tedy po ukončení soutěže informování naším portálem na kontakty, které uvedou u odpovědi a budou managamentem festivalu zapsáni na Guestlist festivalu. Vstupenky si vyzvednete oproti OP přímo na vstupu festivalu. Vstupenky neobsahují stanové městečko!. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Beats for Love letos do Ostravy přiveze držitele Grammy a dalších světových hudebních ocenění, kteří mají na kontě stovky milióny shlédnutí na Youtube. Podtitul festivalu “děláme to srdcem” navíc letos platí víc než v jakékoliv jiném ročníku. Hudbu doplní charitativní aktivity a podpora talentů z regionu. Prostor dostanou neslyšící tanečníci, studenti umění či nevidomý zpěvák. Finanční podpora festivalu letos poputuje pro mobilní hospic Strom života a zdraví svých návštěvníků festival podpoří prostřednictvím zdarma poskytovaných HIV testů.

Na Beats for Love se letos do Ostravy chystá více než 400 interpretů z celého světa, kteří tady v průběhu čtyř dnů zahrají na celkem 13 pódiích včetně monumentální Love stage. V industriálních kulisách opět zazní melodie všech tanečních stylů od drum and bass, house, přes breakbeat, techno až po electroswing či reggae. Vstupenky na čtyřdenní nabitý program vycházejí na 790 Kč, což je v přepočtu přibližně dvě koruny za jedno vystoupení.

Mezi největší hvězdy letošního ročníku festivalu patří Alan Walker z Norska, jehož hit Faded má na Youtube 1,7 miliardy shlédnutí, DJ duo z Velké Británie Sigma nebo držitel Grammy ze Spojených států amerických Roger Sanchez. Někteří z umělců přijedou díky Beats for Love vůbec poprvé do České republiky. Jedná se o švédské DJs a producentské duo Galantis, nominanty na Grammy, kteří se svou tvorbou významnou měrou podílí na popularizaci elektronické taneční hudby po celém světě. “Nominováni na Grammy byli taky například DJs a producentské duo CamelPhat z Velké Británie nebo Full Intention, rovněž anglická dvojice DJs a producentů, která je na scéně přes 20 let. Za tu dobu spolupracovali například s Jamiroquai, Whitney Houston nebo Georgem Michaelem,” uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love. Na multižánrové Love stage vystoupí také Foreign Beggars, britské hip hopové a dubstepové trio, nebo Čech DJ Roxtar, finalista letošního ročníku světové DJské soutěže Red Bull 3Style. Z největší dálky pak do Ostravy zavítá kolumbijský DJ KhoMha, který bude reprezentovat trancovou hudbu.

Na festivalu bude probíhat také domácí finále mezinárodní djské soutěže IDA WORLD 2018. Tuzemští DJs budou v kategoriích Show, Scratch a Technika. Vítězové si zahrají na hlavní stagei festivalu.Pomoc druhým: mladí talenti, mobilní hospic, neslyšící, nevidomí
Festival Beats for Love už tradičně není pouze o hudbě. Charitativní aktivity organizátoři festivalu pořádají v průběhu roku i v době konání festivalu.

Finančně letos Beats for Love podpoří domácí hospic Strom života, který poskytuje své služby v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji pacientům v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Cílem hospicu je umožnit těžce nemocným pacientům, aby strávili závěr života v rodinném kruhu, zachovali si svoji důstojnost a měli přístup k co nejkvalitnějším službám. Strom života zároveň podporuje blízké pacientů, kteří o nemocné pečují.

Jedná se kupříkladu o projekt Stromeček, který poskytuje skupinovou terapii dětem pozůstalých, které se pak se ztrátou svého rodiče mohou lépe vyrovnat. “Aby mohla být domácí specializovaná paliativní péče kvalitní, je u nás stále výrazně závislá na grantech a darech. To vnímáme jako obrovskou příležitost pomoci projektu, kterému věříme a kterého si nesmírně vážíme,“ říká Rudolf.

Neobvyklým hudebním projektem je spolupráce s neslyšícími tanečníky a nevidomým zpěvákem. Sluchově postižení tanečníci vnímají jednotlivé styly hudby prostřednictvím měnících se vibrací v těle, nevidomý zpěvák doprovází DJ živým pěveckým vystoupením. “Věříme, že tyto aktivity pomáhají bourat zbytečné komunikační bariéry a přibližovat světy, které se mohou navzájem obohatit,” popisuje Kamil Rudolf. Příležitost dají pořadatelé také studentům umění, kdy se vybraní studenti mohou s týmem grafiků podílet na ztvárnění brandu festivalu pro příští rok, a nasbírat tak cenné zkušenosti z praxe ještě při studiu.Sport, design, testování HIV
Mimohudební program přinese vedle tradičních aktivit, jakými jsou například fotbálek, graffiti, vodní bitvy nebo facepainting, i zbrusu novou zábavu. Travnatá plocha v Dolních Vítkovicích se změní ve hřiště, kde si návštěvníci budou moci ve středu a pátek užít workshop a exhibici týmu amerického fotbalu Steelers Ostrava a ve čtvrtek a sobotu fan zónu a workshop baseballového týmu Arrows Ostrava. Ti nejodvážnější se pak mohou pustit i do dalšího adrenalinového programu ve stylu pevnosti Boyard s názvem Tepfactor. Novinkou je i designový projekt, v rámci kterého si návštěvníci mohou vyrobit vlastní tričko nebo třeba tašku. Víc než kdy jindy bude festival pečovat o zdraví svých návštěvníků.

Přichystány jsou pravidelné lekce jógy, masáže a ve spolupráci se Zdravotním ústavem také testy na HIV, které budou probíhat ve speciální festivalové ambulanci. Poskytovány budou zdarma, anonymně a v rekordním čase - zájemci se výsledek dozví během 20 minut.

Festival Beats for Love se koná 4. - 7. 7. 2018 v industriálním parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Vystoupí na něm téměř 400 umělců z celého světa na 13 pódiích. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 690 Kč + poplatky prodejce. V prodeji jsou i VIP vstupenky a vstupenky do Love campu. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.b4l.cz nebo na Facebook profilu www.facebook.com/beats.for.love.Zdroj: B4L
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 6. 6. 2018 21:00
Chovancová, Michaela. 2018. Beats for Love 2018 - už ani ne za měsíc!. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2018. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12279. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Beats-for-Love-2018---uz-ani-ne-za-mesic!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 00:24