Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dámská kapela BraAgas se veze na vlně evropského úspěchu

Dámská kapela BraAgas se vyšplhala na bronzový stupínek prestižní hitparády World Music Charts Europe.
Přidat na Facebook
Letos na jaře vydané album O ptácích a rybách se objevuje v hitparádě již podruhé, v měsíci květnu to bylo místo čtrnácté. Současné třetí místo je velkým oceněním ze strany hudebních profesionálů, kteří tuto hitparádu WMCE tvoří. Poslední umístění mezi TOP3 se podařilo před devíti lety albu Reprezent od Gipsy.cz

"Máme obrovskou radost. Nedoufali jsme ani v to, že postoupíme do dalšího měsíce - a rovnou na 3. misto? - to byl opravdu krásný šok!" Přiznává zpěvačka a hlavní postava kapely BraAgas Kateřina Göttlichová a dodává. "Teď nás čeká nabitá letní sezona, moc se těšíme třeba po několika letech opět na Colours of Ostrava!".

World Music Charts Europe se sestavuje každý měsíc na základě hlasování více než čtyř desítek publicistů, kteří pouštějí world music v rádiích ve 20 evropských zemích. BraAgas má řadu ocenění za svá předchozí alba tady u nás: album Tapas získalo Hudební cenu Anděl 2009 v kategorii World music, deska Fuerte byla na toto ocenění nominována v roce 2012 a konečně deska Yallah!, která opět cenu "Anděl 2014" za world music získala. Ale takto výrazný úspěch v Evropě kapele zatím chyběl.
Návrat k domácím melodiim plánovala Kateřina Göttlichová již od prvních nahrávek. "Už kdysi, v době okolo vzniku jsme měly nápad udělat desku, kde by se v každé písni objevil pták. Inspiroval nás tehdy "ptačí salonek" v Lobkowickém paláci, kde jsme tehdy hrály. Ale při probírání sborníků lidových písní se objevilo pár krásných melodií, kde byla naopak nějaká ryba - a tak koncept vzniknul. Píseň, kde není pták, nebo ryba, prostě na desku nepůjde, i kdyby byla sebekrásnější. Taky se nám to líbilo tou myšlenkou - že pták vládne vzduchu a výšinám, zatímco ryba vodě a hloubkám." Navíc jak se ukázalo, dámy se na zpívání v rodném jazyce těšily a na nahrávce je to poznat. O ptácích a rybách je procítěné a povedené album.

Dodal: Přemysl Štěpánek, Indies Scope
Tina
(Martina )
středa 6. 6. 2018 08:00
, Martina . 2018. Dámská kapela BraAgas se veze na vlně evropského úspěchu. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2018. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12270. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Damska-kapela-BraAgas-se-veze-na-vlne-evropskeho-uspechu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 03:20