Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V sobotu odstartuje 3. ročník festivalového půlmaratonu

Již v sobotu 2. června se ve Zlíně uskuteční třetí ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
58. ZLÍN FILM FESTIVAL
pátek 25. května 2018 00:00
(konec +- sobota 2. června 2018 00:00)
Zlín
Zlín (CZ)
Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína zakončí letos opět devítidenní filmovou přehlídku.

"Městské běžecké závody jsou v České republice nyní velmi populární a jsme rádi, že se také Zlín připojil k městům jako je Praha, Brno či Olomouc, které už několik let zaplavují tisícovky nadšených běžců a diváků," uvádí výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Start 3. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 je naplánovaný na 16 hodin a poslední běžec je očekáván v cíli kolem 19 hodiny. Poprvé bude oceněn na půlmaratonové trase i nejlepší běžec ze Zlína. Na trasu jednadvacetikilometrového závodu vyrazí kolem čtrnáct set běžců, které přijdou podpořit další tisícovky diváků. Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude proto v některých částech centra města omezena nebo uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. "Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 15:00 až 19:00 vyskytnou dopravní omezení a požádali je o trpělivost," říká spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Organizátoři žádají obyvatele o vstřícnost a shovívavost s dopravní situací, která bude během závodu panovat. Seznam uzavírek a neprůjezdných ulic, jichž se bude omezení týkat je k dispozici na www.zlinskypulmaraton.cz

"Současně prosíme o vyklizení a přeparkování vozidel z těchto míst. V opačném případě budou bohužel tato vozidla po celou dobu závodu zablokována, v kolizních případech odtažena," upozorňuje Bohuslav Komín

Hlavnímu závodu bude od 14:00 hodin předcházet festivalový rodinný běh na 1400 metrů, který je určený speciálně pro děti, jejich rodiče, juniory nebo prostě ty, kteří si netroufají na delší tratě. "Kapacita tohoto závodu je omezená na 400 závodníků, prostřednictvím webu se do něj přihlásilo přes 319 běžců," uvádí Aleš Zábojník.


Charitativní projekt
Půlmaraton bude letos nově spojený i s charitativním projektem #ToDáme. Každý tým, který donese štafetový kolík do cíle, přispěje na nákup speciální rehabilitační pomůcky pro malou Izabelku trpící vzácnou genetickou chorobou.

Jedná se o tzv. motomed a je určen pro holčičku se spinální muskulární atrofií. Tento přístroj pomáhá Izabelce s rehabilitací a potřebným cvičením. Jedna ze štafet je výjimečná tím, že její účastníci si místo štafetového kolíku budou předávat přímo Izabelku na speciálním sportovním vozíku.

Kromě samotných štafetových běžců se do projektu #ToDáme může zapojit kdokoli a to hned dvěma způsoby. Pokud si ve fotostánku MONET + návštěvníci půlmaratonu pořídí památeční fotografii, přispějí tak na dobrou věc jakoukoli dobrovolnou částkou. Druhá cesta vede na sociální síť Instagram. Za každou fotografii s hashtagem #todame dostane Izabelka jednu korunu. Čím více fotografií, tím větší pomoc pro malou statečnou bojovnici.
V průběhu slavnostního vyhlašování výsledků Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 předá zástupce generálního partnera MONET + Izabelce šek v hodnotě 80 000,- Kč.
Dodala: Ing. Kateřina Martykánová
Tina
(Martina )
pátek 1. 6. 2018 10:00
, Martina . 2018. V sobotu odstartuje 3. ročník festivalového půlmaratonu. Vychytané.cz. [Online] 1. 6. 2018. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12251. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-sobotu-odstartuje-3.-rocnik-festivaloveho-pulmaratonu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 05:53