Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Elektronický velikán Gary Numan poprvé vystoupí v Česku

Legendární Gary Numan, průkopník elektronické hudby, se poprvé chystá na koncert do České republiky. Navíc v době, kdy po letech slaví návrat do britské albové Top10 se svou nejnovější deskou "Savage: Songs From A Broken World". 22. listopadu vystoupí se svojí doprovodnou kapelou v pražském Lucerna Music Baru.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Gary Numan
čtvrtek 22. listopadu 2018 20:00
(konec +- pátek 23. listopadu 2018 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Vstupenky za 690 Kč + poplatky budou v předprodejích na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků, na webu Lucerna Music Baru a v sítích GoOut.cz, Ticketro a Ticketportal od 10 hodin pátku 18.5. Na místě v den koncertu za 790 Kč.


Gary Numan dosáhl velkých úspěchů hned prvními alby na přelomu 70. a 80. let s kapelou Tubway Army i jako sólový umělec. Hity jako Cars nebo Are Friends Electric? Patří do zlatého fondu hudební historie. Svým postpunkovým směřováním ale zní i v dnešní době současně. Širokou veřejnost zaujal na svou dobu nezvyklou androidí stylizací, která nalezla spoustu následovníků mezi svými fanoušky.Upadající zájem o svou hudbu zlomil v polovině 90. let příklonem k rockově industriální hudbě. Od té doby počty prodaných alb rostou, stejně tak počty fanoušků na jeho koncertech. Vrcholem obrody pak byly úspěchy loňského, 21. řadového alba Gary je vzorem desítek muzikantů, včetně Trenta Reznora (Nine Inch Nails), Depeche Mode, Davea Grohla (Nirvana, Foo Fighters), Marilyna Mansona nebo Prodigy. Vrcholem jeho druhé kapitoly fungování je právě loňské album "Savage: Songs From A Broken World", se kterým vylétl po více než dvou dekádách na druhé místo britské albové Top10. Úspěšné album je postaveno na příběhu vlastní novely popisující život na Zemi v blízké budoucnosti. Popisuje apokalyptický stav Země v nedaleké budoucnosti po globálním oteplení. Veškerá technologie vymizela a Země se změnila v pouštní pustinu. Jídla a vody je nedostatek a lidská laskavost je jen jakousi vzdálenou vzpomínkou. Západní a východní kultura se spojily ve snaze přežít. Tolerance a porozumění jsou jen slova. Země je divokou planetou, kterou bloudí jen přeživší. “Písničky jsou o tom, jak lidé reagují a chovají se v tak děsivém prostředí,” vysvětluje Numan. “Je to o zoufalé potřebě přežít a člověk udělá strašné věci, aby toho dosáhl. Pak ho pronásleduje jeho svědomí. Touha po odpuštění a nález jakési náboženské knihy uvolní prostor náboženství, a to je ten začátek pravého konce.”Album produkoval dlouholetý spolupracovník Numana Ade Fenton, nahrávalo se dílem v Numanově hudebním studiu v Los Angeles a dílem v Británii. Numan a Fenton spolu začali spolupracovat v roce 2006 na albu ‘Jagged’.Klip k prvnímu singlu alba režíroval hudebník a výtvarník Chris Corner z IAMX. Točil se v pouštích jižní Kalifornie a v klipu se objeví i jedenáctiletá dcera Garyho Numana Persia, která v skladbě i zpívá. Letos šedesátiletý zpěvák a skladatel v současnosti koncertuje doslova po celém světě. I živém provedení, kdy na koncertě poctivě střídá letité hity s novinkami, dokazuje, že není pouze vzpomínkou na staré dobré časy, ale je i dnes umělcem překypujícím energií, který má navíc šanci oslovit pamětníky i současné rockové fanoušky.Deska vyšla krátce poté, co tento britský průkopník elektronické hudby obdržel britské prestižní ocenění The Ivor Novello Inspiration Award, které dostávají výjimeční skladatelé inspirující další kreativní talenty.Koncert se koná ve spolupráci se Sanctuary.cz, jako hosté Garyho Numana vystoupí americká art-rocková kapela Nightmare Air.

Facebooková událost: http://www.facebook.com/events/210008223140543/

Přímý link na vstupenky: http://www.musicbar.cz/program/gary-numan-uk-special-guest-nightmare-air/Více info:


www.garynuman.com

www.facebook.com/garynumanofficial

www.nightmareair.com

www.facebook.com/nightmareairmusic

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

www.sanctuary.cz

www.facebook.com/sanctuarycz

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 24. 5. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Elektronický velikán Gary Numan poprvé vystoupí v Česku. Vychytané.cz. [Online] 24. 5. 2018. [Citace: 3. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12228. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Elektronicky-velikan-Gary-Numan-poprve-vystoupi-v-Cesku
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.206.14.36
Serverový čas: neděle 3. července 2022 22:34