Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Prahy se chystá americký pionýr new age a ambientu Laraaji

Music Infinity chystá na červen skutečnou lahůdku. Na své první sólové vystoupení u nás dorazí ve středu 6. června do Paláce Akropolis guru new age hudby a ambientu Laraaji.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
MUSIC INFINITY
středa 6. června 2018 19:30
(konec +- čtvrtek 7. června 2018 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Americký multiinstrumentalista od konce sedmdesátých let, kdy ho objevil Brian Eno, propaguje ideu hudby jako univerzálního jazyka, který má propojovat lidi. Na jeho nahrávkách se míchají hypnotické smyčky akustických nástrojů s vlastnoručně vyráběnými syntezátory. Laraajimu na pódiu Paláce Akropolis bude předskakovat řecký elektronický hudebník Hior Chronik.

New age je v kruzích fajnšmekrů vesměs považováno za značku poněkud podbízivé a laciné hudby. Americký multiinstrumenalista Laraaji se ale k této visačce hrdě hlásí, meditativní hudba pro něj není sprosté slovo, ale vznešený cíl. Na konci sedmdesátých let byl jedním z pionýrů tohoto žánru a mladší generace posluchačů ho nyní doceňuje už bez žánrových předsudků. Laraaji vystudoval kompozici a pak se živil jako herec a stand-up komik, než v polovině sedmdesátých let objevil východní mysticismus. „Moje otázky o životě začaly jít hlouběji a já věnoval víc pozornosti duchovním záležitostem, “ vzpomíná. S citerou či autoharfou začal hrát v newyorských parcích a v jednom z nich ho v roce 1979 potkal Brian Eno, kterého jeho osobitá meditační hudba tak okouzlila, že ho pozval do studia. Společně natočili třetí díl slavné ambientní série - Ambient 3: Day of Radiance je dodnes nejslavnější Laraajiho deska, která v mnohém definovala žánr new age.

Předtím než ho objevil Eno, nahrával Laraaji podomácku kazety pro jogíny, které je měly uvést do uvolněného, meditativního stavu. Experimentoval s citerou, africkým prstovým pianem nebo vlastnoručně vyráběnými syntezátory a své nahrávky ještě elektronicky modifikoval. Od konce sedmé dekády vydal několik desítek alb, spolupracoval třeba s Billem Laswellem, ale jeho hudbě trochu uškodila nálepka new age mysticismu, který postupně vyšel z módy. Nová generace milovníků psychedelické hudby začala Laraajiho neobvyklé nahrávky objevovat až v naší dekádě. Hrál s Deerhunter a i v Praze se před čtyřmi lety představil se Sun Araw, ve středu 6. června si v Praze zahraje poprvé sólově.

V Paláci Akropolis bude americkému jogínovi dělat společnost dělat řecký hudebník Hior Chronik. Od žurnalisty a rozhlasáka se dostal až k vlastní tvorbě, která má blízko k minimalismu a moderní vážné hudbě. Jeho delikátně krásné skladby vesměs stojí na zvuku klavíru, k němuž se dle potřeby přidávají elektronické zvuky, smyčce a nebo třeba hrací skříňky. Debutoval v roce 2012 delikátními melodiemi alba I’m a tree, vydává na značkách Mu-Nest a nebo Kitchen. Rád také spolupracuje s dalšími hudebníky, jako jsou třeba Mikael Delta nebo Arovane. Právě s německým klasikem inteligentní taneční hudby a ambientu natočil vloni album Into my own, sólová nahrávka Out of the Dust vyšla v prosinci na značce 7K! Do Prahy se vrací pravidelně, naposledy se zde představil před dvěma lety a tentokrát ho naživo doprovodí také dívčí dvojice Hana & Dobrawa, hráčky na klavír a violoncello.

Více informací:
www.palacakropolis.cz
http://laraaji.blogspot.com
http://soundcloud.com/hiorchronik

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 5. 2018 11:00
Chovancová, Michaela. 2018. Do Prahy se chystá americký pionýr new age a ambientu Laraaji. Vychytané.cz. [Online] 23. 5. 2018. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12224. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Prahy-se-chysta-americky-pionyr-new-age-a-ambientu-Laraaji
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 06:48