Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ratolest Fest – nejlepší den pro rodinu u řeky

Už pátým rokem patří poslední květnová sobota na pražských náplavkách dětem. I letos u Vltavy propukne 26. května Ratolest Fest.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ratolest Fest
sobota 26. května 2018 09:00
(konec +- sobota 26. května 2018 19:00)
Praha
Praha (CZ)
Ratolest Fest je rodinný festival, ze kterého si návštěvníci odnášejí zážitky a inspiraci namísto zboží. Náplavky po obou březích Vltavy nabízí přes 100 interaktivních stanovišť sportů, kroužků a volnočasových aktivit pro děti i rodiče. Na Ratolest Festu mohou strávit rodiny celý den objevováním a zkoušením, aniž by nutně musely sáhnout do kapsy pro portmonku. Na festival se neplatí vstup a všechny programové prvky jsou zdarma.

Organizátoři se každý rok snaží posouvat festival dál. Být větší a hezčí. Pobavit víc dětí a přivést do pražských sportovních oddílů, jednot, kroužků či DDM (Domů dětí a mládeže) více malých talentů. Díky nadšení stovek trenérů a dospělých sportovců, kteří s neutuchající energií obhospodařují svá stanoviště, se to opravdu daří!

Pátý ročník festivalu pokryje opět obě náplavky mezi Železničním a Palackého mostem. Podrobnosti programu budou zveřejňovány postupně, ale jisté je, že areál bude již tradičně stát za to! Stejně jako v minulých ročnících najdete u řeky stanoviště, kde budou probíhat zábavné nábory malých florbalistů, ragbistů, malířů, fotbalistů, baseballistů, kutilů, lakrosistů, veslařů, softbalistů, tanečníků, basketbalistů, judistů, golfistů, horolezců, hokejistů, jachtařů, gymnastů, volejbalistů, akrobatů na kolech, atletů, tenistů, beach volejbalistů, zápasníků, pěvců, vodáků, aikidistů, šermířů, cyklistů či hráčů kolové. Šanci na zápis do kroužku tu nově naleznou třeba i zájemci o dračí lodě, paddle boarding, kriket, debatní kroužky nebo dětský parkour. Přijďte zjistit, co Vaše ratolesti baví.

Kdo se postará o vtípky, které pobaví děti i jejich doprovod? Moderátory Ratolest Festu jsou jako každý rok pánové z Na Stojáka, tedy Petr Vydra, Karel Hynek, Radek Petráš a Lumír Tuček se svým synem Mikolášem Tučkem.

Někteří se Ratolest Festu bohužel zúčastnit nemohou. Třeba onkologicky nemocné děti z motolské nemocnice. „Z tohoto stanoviště mám obrovskou radost. Vytváříme ho s několika maminkami pro dětskou onkologii ve FN Motol. Chceme ukázat krásné výtvory tamních pacientů a dát dětem na náplavkách impuls podpořit malé pacienty. Doufám, že nám návštěvníci vyjdou vstříc. Věřím, že sbírka výtvarných potřeb se povede, avšak není tím hlavním. Pravým cílem je kontakt mezi oběma světy. Byl bych rád, kdyby si zdraví uvědomili, že jejich každodenní problémy jsou v porovnání s bojem, který svádí tito pacienti, zcela zanedbatelné a užívali života bez zlosti. Nejde nám o to, aby jednotlivci přispěli tunami produktů. Chceme dát dohromady co nejvíc lidí, kteří se nad věcí upřímně zamyslí, přispějí jedním či dvěma kusy do celku. A třeba pošlou do Motola psaný, kreslený nebo malovaný vzkaz, že v tom nejsou sami,“ říká organizátor Matěj Špiroch.

Seznam toho, co by se motolským nejvíce hodilo: Barevné papíry měkké a tvrdé, tlusté pastelky a voskovky, dětské nůžky (se změkčeným úchytem pro bezbolestné držení), nůžky pro leváky, jovi hmota, samotvrdnoucí hmota, fimo hmota, tempery, barvy na sklo, šablony na barvy na sklo, pryžové papíry, tavná pistole, vytáčecí suché tempery, velké zažehlovací korálky, akrylové barvy, ubrousky na ubrouskovou techniku, lepidlo na ubrouskovou techniku, malé Herkulesy a vytáčecí lepidla, štětce různých velikostí, měkké papíry, pravítka, kružítka, gumy, tužky různých měkkostí, pohyblivé oči různých velikostí i barev, batikový papír.

Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru:
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 18. 5. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Ratolest Fest – nejlepší den pro rodinu u řeky. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2018. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12208. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ratolest-Fest-–-nejlepsi-den-pro-rodinu-u-reky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 07:17