Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Co neodvál ani čas

Životní příběhy tří žen popisuje v románu Hana Marie Körnerová
Přidat na Facebook
Hana Marie Körnerová napsala přes dvacet románů, mnoho z nich se dočkalo dotisků, jeden byl zfilmován (Andělská tvář). Její dosud nejúspěšnější knihou je strhující příběh ženy založený na skutečném příběhu s názvem Heřmánkové údolí.

Její nejnovější románový příběh Co neodvál ani čas, který právě vychází, autorka Hana Marie Körnerová popisuje: „Všechny ty příběhy jsou, bohužel, pravdivé. Autentické jsou i scény na Václaváku při masakru v srpnu 1969 a listopadu 1989, kde jsem byla osobně a zažila je. Autentické jsou i léčebné postupy a taky povodně v Polabí 2002 a chování lidí při nich. Všechno jsme prožili, přežili a pozor - všechny ty průšvihy tragédie měly dobrý konec!“

Co neodvál ani čas, Hana Marie Körnerová

Životní příběhy tří žen odehrávající se na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší - když ne moudrost, tak alespoň nadhled.

Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání.

Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život zdaleka nemají za sebou, dokáží si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se už mohou smát.

* „Jsou lidé, kteří shromaždují důvody, proč to nejde. A jsou lidé, kteří - i když to nejde - hledají způsob, jak by to přece jen šlo,“ říká Kamila. „Já patřím k těm druhým.“

* „Nevyslovujte tu stupidní větu: Proč se to stalo právě mně? Proč zrovna já? Rozhlédněte se! Každý má nějaké trápení a polovina z nich je větší než to vaše,“ říká Laděna.

* „Život není vytyčený cíl v dálce, k němuž se plahočíme a cestou přitom odstrkujeme drobné radosti všedních dní. A říkáme si, že na ně bude čas, až dosáhneme cíle. Nebude, užijme si je hned!“ říká Ilona.Květnové novinky z nakladatelství MOBA:
Jičínské pole mrtvých, Vlastimil Vondruška, historické krimi
Vlaštovka, kočka, růže, smrt, Håkan Nesser, severská krimi
Co neodvál ani čas, Hana Marie Körnerová, román
Vraždy z vášně, Jaroslava Černá, historický román
Slepé okno, Michal Fieber, edice Původní česká detektivka
Mrtvá na pranýři, Milan Růžička, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 18. 5. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Kniha: Co neodvál ani čas . Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2018. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12206. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Co-neodval-ani-cas-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 17:09