Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Festival Setkání Stretnutie 2018 – startuje!

Setkání Stretnutie začíná, Zlín bude celý týden patřit divadlu.
Přidat na Facebook
Hned první den přivítá dva výjimečné hosty. Do Zlína přijede slovenská herečka Emília Vášáryová a mim evropského formátu Radim Vizváry, který nad letošním ročníkem festivalu převzal i patronát. "Pro mě jako mima hranice neexistují," říká Vizváry. A obdobně vnímá i festival Setkání Stretnutie, který stírá hranice mezi Českem a Slovenskem a zaměřuje se na inscenace, které vznikly společnými silami.

Festival se v Městském divadle Zlín uskuteční ve dnech 14. – 19. května.

Slavnostní zahájení festivalu se koná 14. května v 19.00 ve Velkém sále. Přehlídku toho nejlepšího ze současné česko-slovenské divadelní tvorby otevře inscenace Sólo Radima Vizváry. Jako jediný mim se díky ní může pochlubit prestižní Cenou Thálie. Milým hostem bude Emília Vášáryová, která v průběhu večera převezme festivalovu Cenu Martina Porubjaka za přínos česko-slovenskému divadlu.

O příjemnou atmosféru večera se postará kapela Heda Pěňová, která už v 18.00 na schodech před divadlem zahraje své primitivní šansony. Souběžně se uskuteční i vernisáž fotografií z loňského festivalového fotografického worshopu. Vstup na koncert je zdarma, stejně jako na vystoupení kapely Franc Alpa ve 22.00 v šapitó za divadlem, který bude tečkou za prvním festivalovým dnem.

Dalšími zajímavými hosty v ostatních dnech budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, nejlepší inscenací festivalu Nová dráma 2017, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down, oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet, nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny – v něm se představí také zlínskému publiku důvěrně známí herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David. Nové divadlo v Nitre uvede Annu Frankovou, která vynesla Lucii Korené cenu Dosky za nejlepší ženský herecký výkon minulé sezony.

V rámci festivalu bude udělena i druhá cena. Poslední den festivalu 19. 5. oznámí agentura Aura-Pont vítězný text Dramatické soutěže, která převzala štafetu po ceně Alfréda Radoka.

Poprvé letos vyrostou i dvě festivalová šapitó. První bude tradičně v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a Slam poetry. Druhé šapitó je pro jedno jediné festivalové představení, které přiveze slovenské divadlo Teatro Tatro. Jejich ďábelská podívaná Majster a Margaréta bude patřit k jednomu z vrcholů letošního ročníku.

Více o programu a hostech na divadlozlin.cz

Hlavním mediálním partnerem 23. ročníku festivalu Setkání Stretnutie je Česká televize. Generálním partnerem je Česká zbrojovka.


Dodala: Mgr. Veronika Jurčová, Městské divadlo Zlín

Tina
(Martina )
pondělí 14. 5. 2018 09:00
, Martina . 2018. Festival Setkání Stretnutie 2018 – startuje!. Vychytané.cz. [Online] 14. 5. 2018. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12182. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Setkani-Stretnutie-2018-–-startuje!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.176s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 04:06