Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Nevídaná akce v Ostravě

DJs z festivalu Beats for Love představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beats for Love 2018
středa 4. července 2018 15:00
(konec +- středa 4. července 2018 22:00)
Dolní Vítkovice
Ostrava (CZ)
Členové týmu Beats for Love se spojili s Centrem služeb pro neslyšící a nedoslýchavé (CSNN) a pro sluchově postižené osoby připravili netradiční DJ workshop. Akce tohoto druhu je v rámci České republiky unikátní a je součástí charitativních aktivit tanečního festivalu.

Dýdžejové z týmu Beats for Love si pro své publikum připravili ochutnávku jednotlivých hudebních stylů, jakými je techno, house, hiphop, breakbeat, electroswing, drum and bass a mnoho dalších. V teoretické částo workshopu neslyšící a nedoslýchaví vnímali jednotlivé styly hudby prostřednictvím měnících se vibrací v těle. V následující praktické části dostali účastníci akce možnost si DJ řemeslo otestovat na vlastní kůži, a to na nejmodernějších DJ strojích, jako jsou například CD přehrávače, mixážní pulty, gramofony, samplery, midi kontrolery apod. Nechyběly ani detaily ze života DJs, historie DJ techniky a informace o samotném festivalu Beats for Love. „Naši dnešní hosté byli skvělé publikum, které na hudbu okamžitě a citlivě reagovalo. Myslím, že nejvíce se jim líbilo techno, protože má výrazný rytmus a rychlé tempo, takže jej mohli nejsilněji procítit,“ uvádí Lukáš Ščurek, držitel šesti CZ/SK titulů v technickém DJingu a finalista Red Bull 3Style, který celý workshop vedl.Workshopu se zúčastnily sluchově postižené osoby z Moravskoslezského kraje všech věkových kategorií. Největší zastoupení měli studenti z internátní školy z Ostravy, kde studují neslyšící ve věku 6 – 19 let. Kromě prezentujícího dýdžeje byl přítomný také tlumočník do českého znakového jazyka a přepisovatel, který vše zaznamenával. „Máme velkou radost ze spolupráce s festivalem Beats for Love, jehož pořadatelé pro osoby se sluchovým postižením uspořádali naprosto jedinečný program. Jednou z našich klíčových aktivit je také šířit osvětu vůči veřejnosti k překonání komunikačních bariér, což tato akce splnila na jedničku,“ pochvaluje si Aneta Hašková, ředitelka CSNN.

DJ workshop pro neslyšící navazuje na dřívější DJ workshop určený pro studenty Wichterlova gymnázia, kde si neobvyklou hodinu hudební výchovy užilo v průběhu dvou dní téměř padesát studentů. Kromě toho organizátoři festivalu Beats for Love pravidelně pořádají veřejné sbírky na pomoc potřebným, darovali krev nebo uklízeli v zahradách seniorských domů.

Zdroj: B4L
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 5. 5. 2018 12:00
Chovancová, Michaela. 2018. Nevídaná akce v Ostravě. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2018. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12162. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nevidana-akce-v-Ostrave
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: neděle 14. července 2024 13:49