Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Deluxe přivezou do Paláce Akropolis svůj rozverný hip hop s knírkem

Květnové EuroConnections budou v Paláci Akropolis patřit hip hopu - na Žižkov dorazí šestice Deluxe z jihofrancouzského Provence.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EUROCONNECTIONS
pátek 4. května 2018 19:30
(konec +- sobota 5. května 2018 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Jsou napojení na kolektiv Chinese Man a stejně jako oni vyznávají značně neortodoxní pojetí žánru, do kterého vsákli funk, soul, electro nebo jazz. Poznávacím znamením Deluxe je knír, výjimku má jen zpěvačka a rapperka Lilly. Jako předkapela vystoupí 4. května pražští Voila, kteří míchají svůj nadžánrový koktejl z ingrediencí šansonu i černé hudby.

Provence je dost možná nejidyličtější část Francie - pláže, sluníčko, bezstarostnost. Těžko čekat, že hip hop, který odtud pochází bude jiný než plný optimismu. A právě takový ho hraje místní šestice Deluxe, která míchá samply s živými nástroji a vokálem zpěvačky a rapperky Lilly. 4. května vystoupí poprvé v pražském Paláci Akropolis v rámci večírku EuroConnections.

Deluxe začali jako trio - Pietre, Kaya a Kilo se potkali ve škole a spojila je láska k hip hopu. Inspirovaní americkými The Roots, rozhodli se zkusit ho hrát na živé nástroje. Důležitou roli v příběhu Deluxe hrají členové francouzského kolektivu Chinese Man, kteří trio muzikantů v roce 2007 objevili náhodou při produkci na ulici Provence a nabídli jim místo na svém labelu. Trio se vzápětí rozrostlo o Soubriho a Pepeho na kvintet, dnešní podoba skupiny se ale zrodila až v okamžiku, kdy do týmu přibyla zpěvačka a rapperka Lilly.

V roce 2011 debutovali EPčkem Polishing Peanuts, dlouhrající debut The Deluxe Family Show vyšel o dva roky později. Šestici zde doplňují hosté jako MC Youthstar, Taiwan MC nebo Cyph4. Předloni Deluxe vydali album Stachelight, kde hostují legendární francoužší rappeři IAM nebo německo-nigerijská zpěvačka Nneka. V hudbě Deluxe se potkává hip hop s elektrem, soulem, jazzem nebo funkem. Naživo ale vládne nespoutaná energie tanečního večírku,

„Hrávali jsme na ulicích a tam jsme se naučili, že musíme držet kvalitu naší produkce velmi vysoko. Lidé prochází kolem vás a když se jim nelíbí, co děláte, tak prostě odejdou...“ říká v rozhovoru Pietre a Kaya dodává: „Naučili jsme se jak lidi přesvědčit, aby nás poslouchali a důvěřovali nám v tom, že je vezmeme na báječné dobrodružství. Chceme, aby každý v publiku skákal, tancoval a bavil se.“ Symbolem kapely je knírek, který nosí všichni mužští členové Deluxe a zpěvačka Lilly ho má obvykle alespoň na oblečení.

Domácím zástupcem květnových EuroConnections bude pražská pětice Voila, v jejichž fascinujícím hudebním koktejlu se mísí šanson, swing, reggae, jazz, twist, pop a také hip hop. Nepostradatelným elementem jejich hudby je především hlasový projev slovenské zpěvačky Zdenky Trvalcové, která Voila v roce 2010 založila spolu s akordeonistou Michalem Mihokem. V roce 2014 vydali debutové album Décollage, jakýsi milostný i cestovní cestník zpěvačky. Jejich skladba Flip Flops útočila na přední příčky česko-slovenské hitparády Radia 1 i slovenského Radia FM. Minulý rok vydali Voila nové album On The Waves, které navázalo na náladu předchozího alba, najdeme tam mix žánrů, který vás před koncertem Deluxe skvěle rozehřeje.

http://www.chinesemanrecords.com/deluxemoustache/
http://www.voila-music.com/

Více informací:
www.palacakropolis.cz
http://www.chinesemanrecords.com/deluxemoustache/
http://www.voila-music.com/

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 3. 5. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Deluxe přivezou do Paláce Akropolis svůj rozverný hip hop s knírkem. Vychytané.cz. [Online] 3. 5. 2018. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12152. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Deluxe-privezou-do-Palace-Akropolis-svuj-rozverny-hip-hop-s-knirkem
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: středa 22. května 2024 12:37