Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zvíře jménem Podzim se po zimě probouzí v nových klipech

Hudebníci ze spřátelených kapel spojili síly a během roku dokončili desku podzimních písní, která vyšla 3. 11. 2017 u Indies Scope.
Přidat na Facebook
Mnohohlavá hudební skupina Zvíře jménem Podzim se poprvé setkala v září 2016 ve studiu během natáčení eponymního alba. Hudebníci ze spřátelených kapel spojili síly a během roku dokončili desku podzimních písní, která vyšla 3. 11. 2017 u Indies Scope. Její příběh doplnila kniha vydaná u nakladatelství Paseka a Zvíře vyrazilo na krátkou a intenzivní listopadovou pouť republikou. Pět prvních koncertů se několikrát objevilo v žebříčcích zásadních hudebních událostí loňského roku.

"Když jsme s nahráváním začínali, úplně stačilo, že jsme spolu ve studiu a můžeme dohromady dělat hudbu. Netušili jsme, jestli se nám ji povede dodělat, některé písničky se líhly do poslední chvíle. Nevěděli jsme, jestli stihnu dopsat knížku. Jestli někdo přijde, jestli ta domluvená Akropole nebude poloprázdná. Ale nenechali jsme si tím nijak zasahovat do práce. Možná proto všechno nakonec klaplo na jedničku. I těch lidí přišla spousta." říká principál svérázného souboru, Jakub König.

Po zimním spánku teď Zvíře rozlepuje oči. Nabízí hned dva videoklipy k písničce Dobrý večer 1.

"Rádi bychom opatřili videoklipem všechny písničky z desky. Pomalu se nám z toho skládá takový zajímavý příběh, který koresponduje s knížkou a zároveň mocně přesahuje do zatím neznámých krajin. Ale jak říkáme, člověk míní, zvíře mění… na písničku Dobrý večer 1 prostě vznikly videoklipy dva."Jeden, z pálení starého roku, režíroval režisér Jiří Horenský, který v budoucnu naváže dalším videem k sesterské skladbě ze závěru alba. A druhé video sestavila naše VJka Linda Arbanová z projekcí, které jste mohli vidět na předchozím turné. Kapela je vypouští i jako pozvánku na sérii letních koncertů.
"Původní plán byl po vydání desky a knížky odehrát pár podzimních koncertů a pak, že se uvidí. Tak teď to vidíme. Kromě delší a propracovanější podzimní šňůry vyrazíme i na letní festivaly. Zrovna pracujeme na prototypu děla, které by vystřelovalo podzimní listí. A taky pochopitelně zkoušíme, ladíme projekce, zvuk i scénu. Chceme Zvíře představit v tom nejlepším světle, když už jsme si ho tak vypiplali."1. 6. 2018 - Habrovka – Praha
8. 6. 2018 - Chebské Dvorky – Cheb
9. 6. 2018 - Všudybud – Česká Lípa
22. 6. 2018 - Bojkovice – Mišmaš
18. 7. 2018 – Colours of Ostrava
27. 7. 2018 – Gask - Kutná Hora
30. 7. 2018 – Letní filmová škola – Uherské Hradiště
4. 8. 2018 - Folkové prázdniny – Náměšť nad Oslavou


Připomeňme, že Zvíře jménem Podzim tvoří: Jakub König, Marie Kieslowski, Marie Puttnerová, Aid Kid, Terezie Kovalová, Tomáš Neuwerth, Ondřej Mataj, Veru Linhartová, Tereza Štětinová, Tomáš Obermajer, Ondřej Zátka, Andrea Jarolímková, Linda Arbanová, Matěj Vejdělek, Tomáš Havlen, Tereza Kunderová, Markéta MonsportováVíce na: zvirejmenempodzim.cz


Dodal: Přemysl Štěpánek, Indies Scope
Foto: Tereza Kunderová
Tina
(Martina )
pátek 27. 4. 2018 08:00
, Martina . 2018. Zvíře jménem Podzim se po zimě probouzí v nových klipech . Vychytané.cz. [Online] 27. 4. 2018. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12139. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zvire-jmenem-Podzim-se-po-zime-probouzi-v-novych-klipech-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 08:06