Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Josef Škvorecký a Zdena Salivarová nabízejí Krátké setkání, s vraždou

V unikátní edici Původní česká detektivka nakladatelství MOBA vychází Krátké setkání, s vraždou Josefa Škvoreckého a Zdeny Salivarové, ve které rozehrají mistrnou partii plnou napětí, nečekaných zvratů, ale i laskavého humoru.
Přidat na Facebook
Autoři opět prokázali své vypravěčské mistrovství a zároveň potvrdili výsadní postavení mezi klasickými autory novodobé české literatury. Josefu Škvoreckému se navíc podařilo úspěšně navázat na detektivky, které vydal s Janem Zábranou, a které se ve své době staly literární senzací.

Krátké setkání, s vraždou, edice Původní česká detektivka

Josef Škvorecký, Zdena Salivarová

Komunitou českých emigrantů v Torontu otřese vražda turistky z Prahy, která do Kanady přijela na návštěvu. Vyšetřování se ujímá detektiv Harold Sinclair, ale není sám, kdo po vrahovi mladé ženy pátrá. Na vlastní pěst se po pravdě pídí i Anna Lomnická, česká hraběnka, která v Kanadě žije se svým manželem, dcerkou a nevítanou nájemnicí. Co zprvu vypadá jako obyčejná loupežná vražda, se ukáže být mnohem komplikovanější. Jenže kdo by chtěl Češce na výletě ublížit? A proč?

Zajímavosti edice Původní česká detektivka:

V edici vyšlo za 18 let existence 280 knih výhradně českých autorů.

Nejprodávanější knihou v edici jsou Trable anglického šlechtice v Čechách Václava Erbena, tato kniha vyšla celkem ve třech vydáních.

Nejmladšímu publikujícímu autorovi bylo 18 let a nejstaršímu publikujícímu autorovi 87 let.

Pokud by se všechny svazky v edici položily vedle sebe, měřila by tato řada knih přes 6 metrů, vážila by asi 90 kg, obsahovala by skoro 60 000 stran a přes 15, 5 milionů slov. Průměrný čtenář by všechny svazky v edici četl více než 3 a půl roku.

Řada detektivních románů z edice PČD byla zfilmována (Na vlky železa, Poklad byzantského kupce, Poslední pád mistra Materny, Smrt talentovaného ševce, Bláznova smrt).

Mnoho autorů spolupracovalo na scénářích detektivních seriálů a filmů (Eva Kačírková, Václav Erben, Naďa Horáková, Miloš Smetana, Zdeněk Třešňák, Jiří Sequens, Karel Štorkán).

Původní česká detektivka je registrovaná ochranná známka, kterou vlastní nakladatelství MOBA.

Petr Lovecký z nakladatelství MOBA k této jedinečné edici říká: „Naším cílem bylo vytvořit silnou edici původní české detektivní literatury, jež by navázala na nejlepší tradici české detektivní tvorby. Jsme na ni patřičně hrdí a děkujeme všem jejím čtenářů za přízeň. Dnes nabízíme našim čtenářům pestrou paletu autorů všech generací, mezi nimiž jsou jak klasici detektivního žánru – např. Václav Erben, Josef Škvorecký a Jan Zábrana, tak i autoři střední generace či autoři začínající. Tato široká nabídka je zárukou toho, že si v naší edici vyberou opravdu všichni milovníci detektivního žánru. Vedle klasických detektivních románů vychází v edici též soubory kratších novel či povídek.“

Novinky z nakladatelství MOBA:
Ivanka Trump, Přepišme pravidla úspěchu
Peter Dempf, Tajemství Hieronyma Bosche
Jana Klimečková, Slib svatojánské noci
Stanislav Češka, Případ českého knížete
Alena Jakoubková, Mluvit o ex…není dobré pro sex
Josef Škvorecký a Zdena Salivarová, Krátké setkání, s vraždou
Pavel Hejcman, Cesty knížecíDodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 23. 4. 2018 10:00
Chovancová, Michaela. 2018. Josef Škvorecký a Zdena Salivarová nabízejí Krátké setkání, s vraždou. Vychytané.cz. [Online] 23. 4. 2018. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12122. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Josef-Skvorecky-a-Zdena-Salivarova-nabizeji-Kratke-setkani,-s-vrazdou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 04:36