Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Oblíbený a mladými umělci vyhledávaný mezinárodní hudební workshop

Letní škola barokní hudby v Holešově otevírá cestu k poučené interpretaci staré hudby – 16. ročník ve znamení díla G. F. Händela.
Přidat na Facebook
Zpěváci a instrumentalisté, kteří již mají zkušenosti s interpretací staré hudby, i noví zájemci – ti všichni jsou zváni na 16. ročník Letní školy barokní hudby, kterou od 10. do 19. srpna hostí zámek Holešov. Oblíbený a mladými umělci vyhledávaný mezinárodní hudební workshop, jehož pořadatelem je Czech Ensemble Baroque, je jedinečnou příležitostí získat cenné teoretické i praktické zkušenosti, intenzivně pracovat pod vedením prvotřídních lektorů z celé Evropy.
Vrcholem budou tradičně tři velké společné závěrečné koncerty, na nichž zazní oratorium G. F. Händela Alexandrova slavnost. Přihlášky na Letní školu barokní hudby 2018 jsou k dispozici do 1. června na webu baroknihudba.cz

Letní škola barokní hudby (LŠBH) se právem těší velkému zájmu odborné i laické veřejnosti. Praktická výuka je rozšířena o řadu přednášek a podnětných rozhovorů o lidech a s lidmi pohybujícími se v oblasti staré hudby a její poučené interpretace. Vyučují se všechny umělecké kategorie podílející se na realizaci děl (sbor, sóla, ansámbly, varhanní pozitiv, cembalo, generál bas, housle, viola, violoncello, fagot, flétna a další). Letos podruhé také barokní trombon – sackbut a bicí nástroje. Kromě toho, že frekventanti absolvují sólové hodiny u svých lektorů, je pro ně neocenitelnou zkušeností společný nácvik díla. Pokročilejší studenti mají kromě nastudování hlavní skladby svůj vlastní studijní plán, jehož výsledky mohou spolu se svými pedagogy prezentovat na dvou studentských koncertech, a především v interpretační soutěži o výstup s orchestrem a kontrakt s Hudebním festivalem Znojmo.


Letošní 16. ročník LŠBH má podtitul Síla hudby Orfea 18. století aneb Od concerta grossa k oratoriu. "Přesněji řečeno k oratoriu G. F. Händela Alexandrova slavnost. Po letech strávených v barokní Itálii, Anglii, Německu i Česku, po ročníku zabývajícím se syntézou národních stylů a po ročníku stráveném "Na hranici epoch" se vrátíme na samotný Olymp barokní hudby a společně nastudujeme ódu ke dni sv. Cecílie, patronky hudebníků z roku 1736," přibližuje dirigent Roman Válek, který LŠBH v roce 2003 založil a dodnes se koná pod jeho supervizí.

Výrazný podíl na úspěchu Letní školy barokní hudby má mimořádně inspirativní místo konání – nádherný raně barokní zámek v Holešově s dlouhou hudební tradicí a neopakovatelným geniem loci. A samozřejmě mezinárodní tým lektorů, jehož členy jsou spolu s Romanem Válkem (orchestrální třída) také legendární Emma Kirkby (sólový zpěv), Luise Haugk (barokní hoboj), Jaroslaw Thiel (barokní violoncello), Jean-Francois Lombard a Marta Infante (sólový zpěv), Petr Zajíček (barokní housle), Jakub Kydlíček (zobcová flétna), Tereza Válková (sborová třída), a další respektovaná jména.

Komorní a kantátové koncerty v rámci Letní školy barokní hudby 2018:

Pátek 10. 8., 19:30 – slavnostní zahájení, Zámek Holešov
Sobota 11. 8., 20:00 – Koncert lektorů, Zámek Holešov
Pondělí 13. 8., 20:00 – Interní soutěž o výstup s orchestrem a recitál
Úterý 14. 8., 20:00 – 1. Studentský koncert – Duchovní, Kostel sv. Anny Holešov
Středa 15. 8., 20:00 – 2. Studentský koncert – Zámecká noc, Zámek Holešov
Pátek 17. 8., 19:30 – Závěrečný koncert, Zámek Holešov
Sobota 18. 8., 19:00 – Závěrečný koncert, Bazilika na sv. Hostýně
Neděle 19. 8., 15:00 – Závěrečný koncert, Kostel sv. Petra a Pavla Kelč

Všechny koncerty jsou přístupné veřejnosti. Předprodej vstupenek od 1. 8. v Městském informačním centru – nám. Dr. E. Beneše 17, Holešov, 573 395 344 nebo Ticketportal pro koncerty v Kelči a na Hostýně. Prodej také na místě hodinu před koncertem.

Více informací na baroknihudba.cz
Dodala: Simona AndělováTina
(Martina )
čtvrtek 19. 4. 2018 08:00
, Martina . 2018. Oblíbený a mladými umělci vyhledávaný mezinárodní hudební workshop. Vychytané.cz. [Online] 19. 4. 2018. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12109. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Oblibeny-a-mladymi-umelci-vyhledavany-mezinarodni-hudebni-workshop
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 10:02