Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

EuroConnections přiváží do Café V lese synthwave a indie rock

EuroConnections zavítá v polovině dubna dvakrát do Café V lese.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dance with the Dead + Daniel Deluxe
pátek 13. dubna 2018 19:30
(konec +- sobota 14. dubna 2018 02:30)
Café V lese
Praha (CZ)
13.4. se zde představí dva projekty, které se inspirují retro vlnou synthwave. Kalifornské duo Dance with the Dead i rusko-dánský Daniel Deluxe navazuje na sci-fi soundtracky z 80. let. O tři dny později bude Café V lese patřit slovinskému indie – vystoupí shoegaze hrdinové Haiku Garden a synthpopoví Futuriski.

Vlna retro syntezátorů zuří naplno a kalifornské duo Dance with the Dead, které zahraje 13. dubna v pražském Cafe V Lese, patří k nejznámějším představitelům tohoto žánru. Justin Pointer a Tony Kim čerpají z horrorových soundtracků 70. a 80. let od Johna Carpentera, blízko mají ale i k metalu a punku. Jejich ostře nabroušené syntezátory kreslí tísnivou atmosféru, zároveň se ale při jejich hudbě dá skvěle tancovat. Proslavili se deskami Out of Body a Near Dark z let 2013 – 2014, ke kterým se aktuálně vrací kompilacemi b-stran a rarit z této doby.

Láskou k horrorové atmosféře, syrovým syntezátorovým melodiím a nabustrovaným riffům propadl i v dánsku usazený elektronik Daniel Deluxe. Narodil se v Moskvě a v dětství trávil hodně času v Muzeu kosmonautiky. Retro science fiction je jeho velkou fascinací, desky Corruptor nebo Instruments of Retribution zní jako hudba z videohry, která se propadla časovým tunelem do současnosti. Ostatně Deluxe je autorem hudby ke střílečce DESYNC z roku 2017. 13. dubna si Daniel Deluxe ve společnosti Dance with the Dead odbude v Café V lese svoji pražskou premiéru.


O tři dny později 16. 4. přivezou EuroConnections do Café V lese žánrově hodně odlišnou nadílku. Slovinské indierockové kvarteto Haiku Garden existuje sotva tři roky, už si ale stihli vydobít proslulost na domácí scéně a pomalu vykukují i mimo hranice své země. Ve svém halucinačním kytarovém koktejlu míchají dream pop, shoegaze a neo-psychedelii. "Krystalické kytary, snová atmosféra a osobitost. Možná jsme našli pokračovatele My Bloody Valentine a stačilo se jen rozhlédnout po malé zemičce Slovinsko, " napsal o Haiku Garden kanadský blog The Revue.

Jejich krajané Futurski mají blíže k synthpopu, který kombinují s beaty a neobvyklými efektovanými vokály. Smíšené kvarteto vydalo vloni v září debutové EP příznačně nazvané Synthetic Happiness a okouzlilo návštěvníky showcaseového festivalu MENT v Lublani. "Ideální soundtrack k nicnedělání a nebo noční cestě domů z klubu, " napsal o hudbě Futurski deník Mladina.


Na tento koncert je vstup zdarma.


Dodala: Eva Kociánová, Palác Akropolis
Tina
(Martina )
čtvrtek 12. 4. 2018 08:00
, Martina . 2018. EuroConnections přiváží do Café V lese synthwave a indie rock. Vychytané.cz. [Online] 12. 4. 2018. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12096. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/EuroConnections-privazi-do-Cafe-V-lese-synthwave-a-indie-rock
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 06:39