Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Švéd v žigulíku dorazil do českých kin

Japonské i finské televize a míří na prestižní filmové festivaly
Přidat na Facebook
Celovečerní dokumentární filmový debut Petra Horkého Švéd v žigulíku vstoupil do českých kin ve čtvrtek 22. března.

A vzbudil rozruch a skvělé ohlasy! Švéd v žigulíku je totiž o velkých plánech a ještě větší absurditě.

Příběh švédského krizového manažera, který měl vrátit zpět zašlou slávu největší a nejlepší automobilce bývalého Sovětského svazu, už měli možnost vidět televizní diváci v Japonsku (NHK TV) a Finsku (veřejnoprávní YLE TV).Světová premiéra filmu proběhla v rámci amsterdamského mezinárodního festivalu IDFA 2017, tu českou měl Švéd v žigulíku 9. března v rámci Festivalu Jeden svět.

Tvůrci se s filmem dostali do sekce Changing Face of Europe největšího severoamerického dokumentárního festivalu Hot Docs v Torontu, kde budou v květnu soutěžit v sekci středometrážních filmů.

Dále pak Doc Edge Festival New Zealand, polský Millenium Docs Against Gravity, festival v Sevastopolu, slovenský Febiofest a Finále Plzeň. Do filmové distribuce vstupuje i ve Španělsku.Švéd v žigulíku
Automobilka Lada v Toljatti měla v sedmdesátých letech západnímu světu ukázat zázrak sovětské prosperity. Byla dokonalou utopií, o které se nikdo neodvážil pochybovat.
O více jak čtyřicet let později prodělává miliardy rublů ročně a pomalu se rozpadá.
A nikdo se jí neodváží dotknout.
Švédský krizový manažer má v upadající továrně předvést zázrak kapitalistického obchodního modelu. Bo Inge Andersson, bývalý voják, který už jednu ruskou automobilku vzkřísil, přichází do Toljatti s malým týmem a velkým cílem. Stát se prvním cizincem, který společnost dovede k zisku. A nikdo se mu neodváží vzdorovat. Zatím.

S prvními kroky k záchraně se odhaluje podstata světa kolem. Sovětský sen v nadživotní velikosti za sebou zanechal jen opuštěná letní střediska a provinční vojenské přehlídky. Velké plány pro obyvatele Toljatti nic neznamenají. Co udělají, až jim někdo začne obracet svět vzhůru nohama?Tým filmu: Petr Horký (scénář, režie), Milan Bureš (kamera), Filip Veselý (střih), Martin Jůza – Krutart (producent); koprodukce Česká televize – tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, Státní fond kinematografie.

Více informací v přiloženém press kitu a na webových stránkách: www.therussianjob.krutart.cz, www.kinopilotu.cz, www.pilot-film.cz

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 2. 4. 2018 12:00
Chovancová, Michaela. 2018. Švéd v žigulíku dorazil do českých kin. Vychytané.cz. [Online] 2. 4. 2018. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12060. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sved-v-ziguliku-dorazil-do-ceskych-kin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 23:05