Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jaro v Praze začíná Dyzajnem

Začíná jaro a s jeho příchodem i tradiční první letošní Dyzajn market, již tento víkend u Národního divadla, oba dva dny od 10.00 do 19.00.
Přidat na Facebook
A věřte, nevěřte, je na co se těšit! 180 tvůrců, designérů a umělců všeho druhu představí svou tvorbu převážně lokálního původu. "Tvůrce vybíráme tak, aby byla zaručena kvalita a originalita výrobků pro naše návštěvníky. Nově se více chceme zaměřit i na původ použitých materiálů, ze kterých tito lidé tvoří. Samotné nás zajímá, zda se i oni zodpovědně zajímají, odkud materiály pochází," vysvětluje Olga Velíšková, hlavní organizátorka akce.

Protože Dyzajn market není jen trh, budete se moct i skvěle najíst a napít. Prvně se představí Dyzajnový bar umístěný pod novým velkým stanem u pódia, kde budete mít možnost ochutnat spoustu novinek čerstvě připravených na místě. Oblíbenci s italskou kávou IloveEspresso nabídnou tentokrát stánky rovnou 3 a nově i populární batch brew.


Těšit se můžete jako obvykle i na tvůrčí dětský koutek tentokrát s jarní a velikonoční tématikou tvoření pro malé i větší děti. A v neposlední řadě na vás čeká doprovodný program na pódiu uprostřed všeho dění. V sobotu roztančená pop funková kapela Megaphone a v neděli The Documents, skupina směšující několik žánrů do snadno poslouchatelných písní. Děti se zabaví také při dopoledních pohádkách. Na sobotu si divadlo KAKÁ připravilo představení Ošklivé káčátko, v neděli pak dorazí spolek LokVar s příběhem o Českém Honzovi.

A co je na tomto Dyzajn marketu zcela jinak a nově než bylo doposud? "Je toho spousta. Neustále reagujeme na zpětnou vazbu návštěvníků i dyzajnérů, a tak neusínáme na vavřínech a akci dále vyvíjíme a zlepšujeme, abychom naplnili to, co jsme si předsevzali – pomáhat dyzajnérům realizovat jejich sen, živit se svou tvorbou, tedy tím, co dělají s láskou – takže pak se plní sny, a to i naše vlastní," doplňuje Velíšková.
Nejvýraznější novinkou bude prodejní výstava obrazů 7 autorů, která potrvá po dobu Dyzajn marketu Jaro a bude umístěna v provozní budově Národního divadla, kde je "Dyzajn uvnitř". Koupí obrazů podpoříte vydání knihy "Domov jako talíř", zábavného a užitečného domácího průvodce pohody a harmonie. Všech sedm autorů mělo zadané stejné téma "Já, tvůrce" a bude zajímavé sledovat, jak se s ním vypořádali. "Protože tvůrce něčeho jsme přeci každý. Ráno vstaneme a usmějeme se na někoho, připravíme snídani, napíšeme text, uděláme někomu hezký den, ...," vysvětluje téma Jana Moravcová, nová posila v týmu Dyzajn marketu.


Chcete o Dyzajn marketu Jaro vědět víc? Připojte se k události https://www.facebook.com/events/1291243394309096/. Až přijdete a budete si fotit tu krásu kolem, označte své fotky hashtagem #dyzajnmarket či #vystavsedyzajnu.
Ale hlavně se přijďte vystavit Dyzajnu, protože takhle začíná jaro v Praze!Dodal: Dyzajn market
Tina
(Martina )
pátek 23. 3. 2018 08:00
, Martina . 2018. Jaro v Praze začíná Dyzajnem. Vychytané.cz. [Online] 23. 3. 2018. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12028. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jaro-v-Praze-zacina-Dyzajnem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:50