Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Citadela: Pojďte se dozvědět víc o Paul van Dykovi - část I.

“Nemohl jsem mluvit, nemohl jsem jíst, nemohl jsem ani jít na záchod. Nemohl jsem dělat vůbec nic“ Paul van Dyk
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela 2018: Paul Van Dyk
pátek 23. března 2018 20:00
(konec +- sobota 24. března 2018 08:00)
Boby Centrum
Brno (CZ)
Po uplynutí roku a půl, kdy se ocitl téměř na pokraji smrti, se Paul van Dyk vrátil na scénu, silnější a plný energie - více, než kdykoliv předtím. Vrací se s novým albem a novou perspektivou.

Grammy oceněný německý DJ je legendou sám o sobě, je legendou svého hudebního žánru - bez něj by trance music rozhodně nebyla tím, čím je. Nebo by možná vůbec neexistovala. Paulova tvorba je silně s trance music spjata, což je fakt, který nikdo neodepře - jeho tvorba je označena mnoha oceněnými a obdivována kritiky.

Dvacetkrát zvítězil v průzkumu DJ Mag Top 100 DJs, jeho skladby se hrají v klubech a na festivalech po více než 25 let - a staly se legendami již pro celé generace fanoušků taneční hudby. A jeho hrozivý boj o vlastní život, který vyhrál, přidává jeho tvorbě dnes další emocionální váhu. Paul po děsivé nehodě strávil mnoho dnů v komatu, v nemocnici a prošel si skutečným “očistcem”.

Tenkrát stačila opravdu jen malá chvilka nepozornosti. Uprostřed rozjeté party, kdy lidé nadšeně tleskali, tančili. Jeden chybný krok. Následoval ošklivý pád s tragickými následky. V noci 27. února 2016 [den po jeho vystoupení v Brně] upadl Paul van Dyk na party, přímo z podia, skrze špatně zakrytou mezeru. Jednalo se o festival A State Of Trance v Utrechtu, v Holandsku. Následoval okamžitý převoz do nemocnice, kde bylo zjištěno, že došlo k porušení, zranění na dvou místech páteře a navíc, utrpěl určitá poškození mozku. Obrovská podpora, pozitivní zprávy, se hrnuly z celého světa - všichni fanoušci přáli Paulovi brzké udzravení, bez následků. Video s Paulovým pádem se objevilo okamžitě na internetu a sociálních sítích - kdy se fanoušci ptali, jak se vůbec mohlo něco podobného stát.Po několik dnů Paulovo tělo nereagovalo a nedocházelo k žádnému markantnímu zlepšení. Přesto měl ale štěstí - životně důležité orgány zůstaly nepoškozené, přestože Paul necítil nohy - když se konečně vrátil do vědomí.
“From Then On” znamená návrat k životu Paula van Dyka, s pohledem, kdy se dostal málem ke konci svého života. Jeho první album za téměř tři roky a osmé umělecké album, je to jeho první počin od této nehody a bezpochyby, asi nejzásadnější dílo vůbec. Je pravdou, že jeho název “From The On” je obrazem radosti ze zdraví, života… Boj Paula van Dyka odrazil do tohoto alba velkou hloubku - je zde cítit radost z běžných věcí, vděčnost.“Máme tu šedivé chvíle, ale když svít slunce, je to super”, směje se Paul van Dyk, když ho DJ Mag navšívil v jeho berlínské kanceláři. Paul je v dobrém rozpoložení, vychutává si kávu právě se vrátil z New Yorku, kde debutoval se svým novým vizuálním konceptem AEON by Paul van Dyk v PlayStation Theatre a připravuje se na vydání From The On, na vlastním labelu Vandit - v příštích týdnech. “Nikdy jsem necítil víc k vlastní hudbě, než k tomuto albu”, říká Paul. Album je plné euforie, kažá skladba má smysl, tituly písní odráží každou Paulovu zkušenost - viz “I Am Alive”, nebo “Stronger Together”, která je nejvíce euforickou skladbou…

Když se Paul dostal ze stavu kómatu, setkal se s tvrdou realitou. “Nemohl jsem mluvit, nemohl jsem jíst, nemohl jsem ani jít na záchod. Nemohl jsem dělat vůbec nic. Musel jsem se všechno znovu naučit. To bylo pro mě velmi těžké a složité. Představte si, že nemůžete dělat věci, na které jste od dětství automaticky zvyklý a najednou se je jako dospělý člověk musíte znovu naučit… Dnes už vím, jak pomíjivý je život, zažil jsem, jak málo stačí k tomu, aby se vám celý život v mžiku převrátil naruby."Zdroj : djmag.com, převzato od Citadela
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 29. 1. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Citadela: Pojďte se dozvědět víc o Paul van Dykovi - část I.. Vychytané.cz. [Online] 29. 1. 2018. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12002. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Citadela:-Pojdte-se-dozvedet-vic-o-Paul-van-Dykovi---cast-I.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 05:01