Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Březen v Klubu FAMU

Festival Student Fest 2018, Strain, XYZ live session, pilotní večer FAMU Jazzster #1 a mnoho dalšího!
Přidat na Facebook
První z letošních pravidelných diskoték Tea Jay Ivo & Hey Key Tančírna #4 se v Klubu FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy naplno rozjede 8. 3. Chuligánská tancovačka s rajcovní hudbou padesátých a šedesátých let s Ivo Pospíšilem a Klárou, dvěma DJs, které spojuje rock'n'rollová víra, nabídne skvělou zábavu. Stejně jako 9. 3. třetí pokračování kultovního eventu Strain s unikátním mixem nejzajímavějšího českého rapu, aktuální klubové elektroniky a specifické atmosféry, připomínající rave parties 90. let minulého století. Živě se tentokrát představí Pain z pražské crew DOTS, za mixpultem se vystřídají Mary C (Radio Wave), Kletis, PAUL GATE (Hypno 808) a celou party bude tradičně otevírat a uzavírat dramaturg akce Karaoke Tundra.

XYZ project 15. 3. uvede druhou noc ambientních večerů XYZ live session. Pozvání tentokrát přijali Peter Kirn alias Alchemic Harm – uznávaný autor, hudební filozof, zakladatel a šéfredaktor hudebního blogu CDM.link. Vystupovat bude jako jeho alias Alchemic Harm, který se přiklání k žánrům organického ambientu. Před Peterem se představí duo Touchie Touchie, s jejich meditativním a občas i rytmickým zvukem. Noc zakončí samo-generující se kompozice tvořená Max MSP. Atmosféru umocní vizuální stránka v duchu hořícího světla, tmavých, melancholicky lákavých zákoutí a vzpomínek na lepší budoucnost v podání XYZ.

Předzvěstí jubilejního 10. ročníku největšího studentského festivalu bude 16. 3. Warm up party Student Festu v klubu FAMU. Na programu je Dj Myslivec (Midi Lidi), Killiekrankie, FalaFellas, Sta St. Jakob a Lil Lexi. Následující večer 17. 3. dostane v klubu prostor audiovizuální projekt Tetris crew& Pierre, DUMA –crew party s českými hosty: Pierre je programovým ředitelem Radia 1. Spolupracuje na hudebních akcích Music Infinity a Spectaculare, pořádá s Josefem Sedloněm a dj-em Ahonzem vlastní večírek ATMO, zaměřený především na ambientní hudbu. Marek Dusil aka DUMA je zakladatelem legendární párty Revolution909. Marek je skvělý selektor i technický dj. Na Tetrisu #2 hrál jako jeden z dua TenTen.

Pátek 23. 3. bude v Klubu FAMU patřit partičkám Walden + Wessele + Songs From Utopia + DJ Martin Patras. WALDEN jsou mechový punk ze Šumavy, kapela pro čtenáře knížek Henryho Davida Thoreaua a Garyho Snydera a milovníky linorytů Josefa Váchala. Kapelu založil v roce 2010 kytarista a písničkář Martin Patras po svém přestěhování na Prachaticko s hudebníky z místních undergroundových skupin. Kapela WESSELE vznikla v roce 2013 v šumavských Volarech a letos chystá k vydání debutovou desku. Uskupení SONGS FROM UTOPIA začátkem března poslalo do světa své čtvrté studiové album «Ahhh!», které zní jako hudba špionážního filmu.Fanoušci vinylových desek a všech hudebních artefaktů se v Klubu FAMU sejdou 24. 3. už potřetí. Na Vinylové burze si mohou doplnit své sbírky o oblíbené interprety všech žánrů a stylů. Večer 24. 3. následuje show Gost Zvuk, což je jeden z nejdůležitějších kolektivů v popředí ruské elektronické hudby. Gost Zvuk provede návštěvníky hudebními žánry, jako jsou house, techno a představí to nejlepší z ruské experimentální hudby.

Ve středu 28. 3. se bude v Klubu FAMU slavit! Student Fest 2018, svátek všech studentů, dospěl k jubilejnímu 10. ročníku! Největší český studentský festival představí na 8 pódiích v okolí Národní třídy přes 50 mladých interpretů. Vše za jednotné, studentsky přátelské vstupné. Hudební noc v Klubu FAMU nabídne: ROLE, Bad Karma Boy, 1flfsoap, Humdrum Lighthouse, Good Times Only.

Posel temnoty, český rodák ze Sudet Koonda Holaa a Eleonor Shine – Jeanne-Antide Duquennoy, rodačka z francouzského města Amiens, v Klubu FAMU zahrají 30. 3. Koonda Holaa vandrujíce mezi světy, nehraje hudbu světovou, ale spíš hudbu světů ještě neobjevených. Eleanor Shine sní sen o tom, že jednou budou její housle kytarou. Jako zakletá víla spřádá jejich struny a svazuje je do stop svého looperu, kde se vzájemně prorůstají jako liany ayahuasky.

Poslední březnový den 31. 3. završí pilotní večer FAMU Jazzster #1 – začínající projekt volně navazující na „batlle nights“ freestyle rap. Co se bude dít? Tříčlenná porota bude posuzovat výkony soutěžících ve Freestyle rapu, doprovázeného živou kapelou pod „taktovkou“ Dalibora Pelce. Večerem provede DJ Poeta v roli moderátora. Soutěž bude rozdělena do několika kol, proložených DJ sety zmiňovaného Poety. Zájemci se mohou registrovat přes mail: famujazzster@gmail.com. Výherce celé série získá nahrání songu ve studiu u Jara Cossigy. Více na sociálních sítích pod @KlubFAMUJazzter #1.

Každou středu jsou na programu pravidelné Klub FAMU jam sessions.

Dodala: Anna Peňásová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 8. 3. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Březen v Klubu FAMU. Vychytané.cz. [Online] 8. 3. 2018. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11998. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Brezen-v-Klubu-FAMU
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:19