Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Tátova volha

Do kin vstupuje Tátova volha – napjatě očekávaný nový film režiséra Jiřího Vejdělka!
Přidat na Facebook
Příběh matky a dcery, které se vydají na cestu po milenkách svého manžela a otce, aby zjistily, zda před nimi neskrýval nemanželského syna, je oslavou ženské síly, vůle, rozhodnosti a velkorysosti. Snímek, ve kterém v hlavních rolích excelují Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová, vstupuje do kin 8. března.

"Člověk by měl psát a točit o tom, co ho zajímá, k čemu ho vede srdce i vášeň, takže není překvapivé, že já se tolik věnuji ženám," říká ke své novince režisér Jiří Vejdělek. "Nepřestává mě udivovat, jak silné dokáže křehké pohlaví být. Takže když mám možnost podívat se ženám tak trochu pod pokličku a něco nového se o jejich kouzlu dozvědět, neváhám."

Film Tátova volha natočil režisér Jiří Vejdělek podle scénáře Ivy Jestřábové, která do něj promítla zážitky ze své rodiny. "V Evě, kterou hraje Eliška Balzerová, je něco z prdlosti mojí maminky, stejně jako Tereza Táni Vilhelmové má vlastnosti lidí z mého okolí," přiznává scenáristka, která byla potěšena, že se jejího scénáře, kterým absolvovala na FAMU, ujal právě Jiří Vejdělek. "Je potřeba svěřit svůj scénář někomu, v jehož záměry máte důvěru a s nímž jste na stejné vlně, což já jsem v tomhle případě udělala. Přestože Jirka Vejdělek změn ve scénáři udělal hodně, bylo to dobře, protože díky nim film lépe funguje a o to jde především – mít dobrý film, ne otrocky natočený scénář."

Eliška Balzerová, která se pro scénář nadchla od jeho prvního čtení, dokonce říká, že Tátova volha je přesně ten druh filmu, jako byly Ženy v pokušení. "Smějete se, a přitom vám tečou slzy. Diváci se mohou těšit na napínavé pátrání v minulosti a na nečekaný závěr."

O obsazení hlavních rolí měl režisér jasno prakticky hned po přečtení scénáře. "Po Elišce Balzerové už se mi stýskalo a byl jsem rád, že ji znovu můžu nabídnout krásnou roli. Vůbec jsem nepochyboval, že v ní bude skvělá. Ale ještě mě překvapila, byla totiž naprosto brilantní. A Táňu Vilhelmovou jsem chtěl obsadit už dávno, takže jsem byl potěšen, že jsem konečně měl roli, která je jí hodna. Bylo to pro mě i pro ni velice zajímavé natáčení, protože v Tátově volze hraje výrazně jinou povahu, než jaké předváděla ve filmech dosud. Na rozdíl od temperamentních, energických, mnohdy až ostrých hrdinek, v našem filmu představuje takového motýlka, s neuvěřitelnou vnitřní silou."

Natáčení filmu probíhalo v září a říjnu loňského roku na mnoha místech republiky, jako například v Kouřimi, v Kladně, Lysé nad Labem nebo v Mělníku. Producenty filmu jsou společnosti Infinity, Česká televize, innogy a CinemArt s podporou Státního fondu kinematografie.Mezi další herecké osobnosti, které se v Tátově volze představí, patří Martin Myšička, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Bolek Polívka, Emília Vášáryová, Václav Neužil, Jana Plodková a Hana Maciuchová, která se před filmovou kameru vrátila po osmi letech. Za kamerou stál jeden z nejrespektovanějších českých kameramanů Vladimír Smutný, se kterým Vejdělek spolupracoval už v minulosti, a o kterém všechny české herečky tvrdí, "že je umí". "Vladimír má brilantní oko, bystrou mysl, bohaté zkušenosti a dokáže nasnímat film nejenom krásně, ale i tak, aby obraz podporoval hlavní myšlenku a celkové vyznění. Navíc je vždy příjemné spolupracovat s někým, s kým vzrušenou debatu nad prací klidně přerušíme, abychom mohli ocenit půvab ženy, která zrovna prošla kolem našeho stolu," směje se Jiří Vejdělek, který svůj nový film označuje za emotivní, napínavou a zábavnou jízdu se skvělými hereckými výkony.

Podle Martina Myšičky je zase snímek neobvyklou "road movie" s velmi neobvyklým, ale o to více krásným autem – Volhou GAZ-21, přezdívanou Carevna.

A na co by do kin diváky pozvala Tatiana Vilhelmová? "Na svoje prsa! A na prsa Elišky. A taky na prsa Vilmy Cibulkové, Evy Holubové a Emílie Vášáryové. Taky na obrovský prsa Jany Plodkové a paní Maciuchové. Bude to opravdu podívaná, přijďte. Někde jsem totiž četla, že když se ve článku objeví slovo prsa, čtenář hned zpozorní a článek si přečte. Třeba to platí i na filmového diváka," říká herečka s nadsázkou.


Dodal: CinemArt
Tina
(Martina )
středa 7. 3. 2018 08:00
, Martina . 2018. FILM: Tátova volha . Vychytané.cz. [Online] 7. 3. 2018. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11975. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Tatova-volha-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 13:33