Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

FILM: Backstage

Nový žánr do českého filmu. Taneční film!
Přidat na Facebook
Snímek natočila Andrea Sedláčková a roli porotce si vyzkoušel Ben Cristovao.

Na začátku června vstoupí do kin celovečerní snímek Backstage režisérky Andrey Sedláčkové. Autorka ceněného dramatu Fair Play přinese do českého filmu zcela nový žánr tanečního filmu. Vedle herců a příběhu v něm velkou roli mají rytmus, hudba a taneční choreografie. A přesvědčení, že s vášní můžeme dosáhnout toho, co chceme. Do kin vstoupí 7. června.

"Backstage je v Česku první film svého druhu a samozřejmě úplně odlišný film, než jaké jsem doposud natočila. To mě přitahovalo, taneční film si vyžaduje vlastní výrazové prostředky a jiný přístup. Navíc se mi líbil scénář, ve kterém je vlastně vše podstatné. Backstage je o lásce, tanci, přátelství, penězích, slávě a moci," přibližuje režisérka Andrea Sedláčková.

Backstage je příběhem taneční skupiny, která se protlouká na malém městě a sní o velkém světě. Dveře velkého světa a nablýskaného showbusinessu se jim díky talentové soutěži opravdu otevřou, pro vztahy a charaktery všech členů ale znamená takový skok velkou a tvrdou zkoušku. Svému snu jsou někteří schopni obětovat možná až příliš.

"Hlavním trumfem filmu je podle mě tanec jako takový a také to, že můžeme ukázat zákulisí velké televizní show. Místo mimo dosah kamer, které normálně nevidíme a kde panují tvrdé zákony a nekompromisní pravidla," představuje Andrea Sedláčková největší lákadla filmu. "Především ale máme hrdiny, kterým od začátku fandíme, máme pro ně pochopení a bojíme se o ně."

Výraznou tváří Backstage je Ben Cristovao. Film doprovází dvě jeho písně, navíc hraje jednoho z porotců talentové soutěže, na jejímž pozadí se film odehrává. Ben Cristovao se sám talentové soutěže účastnil a jako porotce se představí i ve skutečnosti díky nové řadě SuperStar.
"To je opravdu docela sranda, krátce po dotočení mé role do Backstage přišla nabídka dělat skutečného porotce," směje se Ben Cristovao. "S tancem jsem začínal, takže když přišla nabídka na roli v tanečním filmu, rozmýšlení netrvalo ani pár minut."
Pro film vznikl také videoklip k jedné z jeho písní, duet s názvem "Padam" nazpíval Ben Cristovao s Márií Čírovou. "Tenhle song jsme s Márií psali tak, aby se napojil na romantickou linii filmu," doplňuje Ben Cristovao.


Netanečních rolí se v Backstage zhostili Kryštof Hádek, Ivana Chýlková, Judit Bárdos nebo Roman Luknár.
Pilířem filmu je hudba a tanec, hlavní role proto ztvárnili mladí herci Mary Havránová s Ondrejem Hraškou a především pak taneční skupiny The Pastels a Ladylicious. The Pastels na sebe upozornili ve finále Česko-Slovensko má talent, v Česku vystupovali s Lucií Bílou nebo Rytmusem.
"Když jsem The Pastels viděla tančit, byla jsem unešená. Tryská z nich energie, radost ze života a pohybu, nespoutanost," neskrývá své nadšení z tanečníků režisérka Sedláčková.

Hudbu pro film složil Jan P. Muchow a Viktor Hazard, taneční choreografii a styl vytvořil Miňo Kereš, autor choreografií k moha televizním show a k jednomu z nejúspěšnějších muzikálů na Slovensku Příběh ulice.
"Na filmu dělali přední tanečníci české a slovenské scény a co se tance týče, tak já osobně mám ve film velkou důvěru. Vždycky, když jsem byl na place, tak jsem viděl, že tanečníci i herci do toho dávají všechno," těší se na film Backstage Ben Cristovao.


Dodal: Lukáš Vedral, Bontonfilm


Tina
(Martina )
sobota 24. 2. 2018 08:00
, Martina . 2018. FILM: Backstage . Vychytané.cz. [Online] 24. 2. 2018. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11950. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Backstage-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: neděle 14. července 2024 12:35