Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The King Blues a Doll Skin v březnu rozehřejí Prahu i Brno

Festival Rock for People nezahálí ani během roku a vedle přípravy letní opulentní rockerské hostiny na hradeckém letišti přiváží v rámci Rock for People Concerts rozličné lahůdky a speciality pro hudební fanoušky i v ostatních ročních obdobích.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People Concerts
čtvrtek 1. března 2018 21:00
(konec +- pátek 2. března 2018 04:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Na první březnové dny nachystal do Prahy a Brna koncert dvou pozoruhodných kapel, které jsou přesně tím překvapivým a dosud neznámým zpestřením pro uši, nohy i duši každého správného rockera. Rebelští The King Blues s frontmanem Jonnym "Itchem” Foxem přijedou z Velké Británie s originální směsicí ska, punku, folku, ale i trip hopu nebo tradičního britského storytellingu. Zaujmou jistě i Doll Skin, kapela mladých Američanek, která má velmi dobře našlápnuto do světa a nad jejichž přímočarým rockem si vzal patronát legendární David Ellefson, baskytarista kapely Megadeth. „Vybrali jsme dvě skvělé kapely, které se u nás objeví poprvé a jistě překvapí svou originalitou a neotřelostí. Bude to skvělé a zábavné zahřívací kolo pro letní Rock for People i celou festivalovou sezónu,” říká Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Rock for People Concerts s The King Blues a Doll Skin to rozpálí 1. března v Praze ve smíchovském Futuru a 2. března v brněnské Melodce. Předprodej vstupenek běží v síti Goout za 290 Kč. Koncerty kapel The King Blues a Doll Skin se uskuteční místo původně plánované série Rock for People Winter. Více informací na www.rockforpeople.czThe King Blues je další z víceméně utajených perel, které se snaží dramaturgové Rock for People vytahovat z nepřeberné pokladnice britské hudební scény. Původně sólový projekt  Jonnyho "Itche" Foxe se záhy rozrostl v band, který již v roce 2004 zaujal energickým mixem ska, punku a folku, který za přísady bere i kapky trip hopu či hiphopu a je doma i v britské tradici storytellingu. Jednoznačné rebelství a vyhraněnost proti všemu násilí, demagogii a manipulaci je dalším jasným signifikantním prvkem kapely. Padni komu padni: Je jedno, jestli jde o komunistickou demonstraci síly na náměstí Tchien-an-men nebo o spojeneckou “válku, kterou vedeme preventivně, aby nebyla válka”.The King Blues jsou známí i svým neustálým kontaktem s fanoušky, dokázali dokonce zahrát sedm koncertů za den, čímž hravě trumfli staré pardály ze Status Quo, kteří se chlubili čtyřmi gigy v jednom dni. Oproti poměrně zkušeným britským kolegům je kapela Doll Skin, čtveřice mladých Američanek z Phoenixu, teprve na začátku kariéry, ale startuje pěkně zostra. Přestože děvčata teprve postupně dosahují věku americké plnoletosti, vydávají se nyní do světa. Kapela s nekompromisní frontwoman s „typicky“ americkým jménem Sydney Dolezal zaujala slavného basistu kapely Megadeth Davida Ellefsona, který si je vzal pod svá ochranná křídla a natočil s nimi debutové EP, loni vydaly první album s názvem Manic Pixie Dream Girl. Jejich šarm a energie jistě rozproudí krev v žilách i všem v Praze, Brně a Teplicích.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 21. 2. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. The King Blues a Doll Skin v březnu rozehřejí Prahu i Brno . Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2018. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11942. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-King-Blues-a-Doll-Skin-v breznu-rozehreji-Prahu-i-Brno-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.046s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:07