Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Itálie má svého djského krále

Damianito vyhrál finále Red Bull 3Style
Přidat na Facebook
V majestátním divadle v centru Krakova se minulý týden utkali nejlepší světoví DJs. Titul šampiona získal italský DJ Damianito.

DJ Damianito byl korunován letošním šampiónem Red Bull 3Style před zraky vyprodaného historického divadla Juliusze Słowackiho v polském Krakově. Damianito se na minulý ročník do Santiaga de Chile vypravil na vlastní pěst, aby se od nejlepších světových DJs sám něco přiučil a inspiroval se v hraní. A letos se díky divoké kartě probojoval až do velkého finále, v němž porazil Crosse (BEL, 2.), Cam B-ho (CAN, 3.), Rinu (JPN), Diega Zapatu (CHL) a Ryana DJe (RSA). Japonská DJka Rina se stala první ženou v historii této soutěže, která se probojovala do grand finále.

Velkému finále předcházely čtyři kvalifikační večery, ve kterých se celkem předvedlo 24 DJs z celého světa. Mezi nimi i vítěz českého finále DJ Roxtar, kterému postup unikl o malý kousek. I přes skvělé ohlasy nakonec porota dala přednost DJ Crossovi (2. místo celkově) a Roxtar si tak finále užil jako divák se slovy: "Byl to nejlepší týden mojí djský kariéry. Těžko se to popisuje, přeju to každýmu. Já ale budu bojovat dál, takže to nebudete mít jednoduchý!"

Všichni DJs do svého hraní dali úplně všechno. Na stage nastupovali s připravenými 15minutovými sety, které museli hodiny a hodiny tvrdě trénovat a z nichž některé obsahovaly až 50 různých skladeb. "Pracoval jsem tři měsíce, abych dal dva sety dohromady. Ale na poslední chvíli jsem změnil 50 procent vítězného setu," řekl Damianito. "Když připravuju set, mám v hlavě cestu. A teď jsem chtěl cestu plnou překvapení. "Každý z šesti DJs dostal 15 minut, aby zapůsobil na rozhodčí i diváky svojí originalitou, tvořivostí a schopnostmi. Jejich set podle pravidel musel obsahovat alespoň tři žánry hudby.
"Je to nejlepší djská soutěž na světě a vybírá ty největší party rockery na světě," řekl DJ Jazzy Jeff, který byl jedním z pěti rozhodčích. Po jeho boku zasedli DJ Craze, DJ Nu-Mark, Nina Las Vegas a Skratch Bastid." Letošní soutěž byla tvrdá, protože úroveň se po celém světě zlepšuje. Pokaždé jsme našli nové a jedinečné talenty z celého světa a už teď se zase těším na příští rok," dodala hip-hopová djská legenda.

Příští světové finále Red Bull 3Style se uskuteční na Taiwanu. I zde se objeví český zástupce, vítěz národní kvalifikace, která proběhne letos na podzim.

Dodala: Jana Kalinová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 21. 2. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Itálie má svého djského krále. Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2018. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11937. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Italie-ma-sveho-djskeho-krale
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 09:20