Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Film:Akta Pentagon:Skrytá válka

Očekávaný film světoznámého režiséra Stevena Spielberga má v ČR premiéru 22. února!
Přidat na Facebook
"Někteří lidé si libují v soutěžení a konfliktech a kéž bych mezi ně patřila i já, ale nepatřím.
Ale jakmile se jednou do něčeho pustíte, pak v tom podle mě musíte pokračovat a dotáhnut to do konce. Nemůžete to vzdát.
" ~ Katharine Grahamová, vydavatelka deníku The Washington Post

V celé americké historii se vyskytovaly rozhodující momenty, kdy se obyčejní občané museli rozhodnout, zda dát všechno v sázku – živobytí, pověst, postavení, a dokonce i svobodu, aby udělali to, o čem jsou přesvědčeni, že je správné a nezbytné k ochraně ústavy a obraně americké svobody.

Jeden z takových momentů odkrývá ve filmu Akta Pentagon: Skrytá válka Oscary ověnčený režisér Steven Spielberg.Toto napínavé drama bylo inspirováno skutečnými událostmi, ke kterým došlo, když deníky The Washington Post a The New York Times vytvořily pragmatickou alianci poté, kdy deník The New York Times uveřejnil šokující přísně tajnou vládní zprávu, která později vešla do celosvětového povědomí jako Pentagon Papers.

Ve filmu Akta Pentagon: Skrytá válka Spielberg spolupracuje s těmi nejlepšími herci. Meryl Streep a Tom Hanks ztvárnili ústřední postavy Katharine Grahamové a Bena Bradleeho – první, nezkušená šéfka deníku učící se obstát jako žena v měnícím se světě; druhý, pragmatický novinář vyvíjející se z lovce senzací v novináře zaníceně bojujícího za principy pravdy – kteří zjišťují, že jeden druhého motivuje k tomu nejlepšímu.

Film Akta Pentagon: Skrytá válka je prvním filmem, na kterém spolupracovali vůbec poprvé tyto tři hollywodské legendy. Spielberg film nejen režíroval, ale také ho společně s Amy Pascal a Kristie Macosko Krieger produkoval.

Jak se ukázalo u filmů Říše Slunce nebo Schindlerův seznam až po Mnichov, Lincoln a Most špiónů, Spielberg má vrozenou schopnost dynamického podání historických událostí s aktuálním akcentem.
Film sledujeme jako napínavý thriller, který nám připomíná, co je Spielbergovi blízké: povinnost nebát se říci pravdu.

Tento film je o síle pravdy, ale je to také příběh o proměně ženy z hospodyňky ve vedoucí společnosti zařazené časopisem Fortune mezi 500 nejúspěšnějších amerických společností. Je to příběh o velké osobní odvaze na pozadí historických událostí, a právě proto je v dnešní době pro nás tak aktuální. Premiéra v českých kinech od 22. února ve 2D a dokonce i ve speciálním vysokém rozlišení 4K.


Dodala: Eva Teglová


Tina
(Martina )
pondělí 19. 2. 2018 08:00
, Martina . 2018. Film:Akta Pentagon:Skrytá válka . Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2018. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11934. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Film:Akta-Pentagon:Skryta-valka-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 18:14