Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Animal Music aspiruje na 5 Andělů

Vydavatelství ANIMAL MUSIC získalo v jubilejním desátém roce své existence všech pět nominací v kategorii „jazz“ hudebních cen Anděl
Přidat na Facebook
V roce 2017 oslavilo hudební vydavatelství ANIMAL MUSIC, které se věnuje převážně jazzu a příbuzným žánrům, deset let od svého založení a svůj katalog rozšířilo o devět novinek. V právě vyhlášených nominacích na CENY ANDĚL za rok 2017 obsadily tituly vydané ANIMAL MUSIC všech pět míst v kategorii jazz. Tituly vydávané ANIMAL MUSIC získávají žánrového jazzového “Anděla” nepřetržitě již od roku 2007, tedy od založení vydavatelství, a nejinak tomu bude i letos.

Hlasující rozhodnou mezi albem EARLY MUSIC kontrabasisty Jaromíra Honzáka, který je již čtyřnásobným nositelem Anděla, albem LIFE AND HAPPINESS OF JULIAN TUWIM trumpetistky Štěpánky Balcarové, albem ZEMĚ, které natočil saxofonista Luboš Soukup se svým kvartetem a světoznámým kytaristou Lionelem Louekem (přičemž oba jmenovaní – Balcarová i Soukup – již získali Anděla dvakrát jako členové formací Inner Spaces a Concept Art Orchestra), albem BETHLEHEM klavíristky Beaty Hlavenkové, nositelky Anděla za rok 2013, a albem INVISIBLE FACES kontrabasisty Tomáše Lišky, volně navazujícím na jeho album Invisible World, nominované na cenu Anděl v roce 2009. Ceny Anděl za rok 2017 budou předány 20. března 2018 ve Fóru Karlín, a to poprvé v základních i žánrových kategoriích zároveň.“V roce 2017 jsme výrazně přesáhli náš roční průměr a k desetiletému výročí vydavatelství jsme si nadělili devět alb. Myslím si, že jsme také měli štěstí na samé skvělé projekty, o čemž svědčí obsazení všech nominačních pozic na ceny Anděl v jazzové kategorii a fakt, že mimo nominace zůstala tak skvělá alba, jako trio Oskar Török – Vít Křišťan – Jiří Slavík, výroční album Organic Quartetu vedeného Ondřejem Pivcem, nebo v mezinárodním obsazení natočené skvělé album saxofonisty Rostislava Fraše. Jsem velmi vděčen “svým” hudebníkům, že svěřují Animal Music svou krásnou hudbu, a Ministerstvu kultury a pražskému Magistrátu za každoroční dotační podporu, bez níž by nebyly aktivity Animal Music vůbec možné.”, říká zakladatel a majitel vydavatelství Petr Ostrouchov.Vydavatelství ANIMAL MUSIC, jehož katalog nyní čítá již 67 titulů, oslavilo desetileté výročí ještě jedním způsobem: Koncem roku 2017 byly na adrese www.animalmusic.cz spuštěny nové webové stránky s novým e-shopem, v němž je k dispozici celý katalog Animal Music nejen k objednávání ve fyzické podobě (CD, vinyl), ale též ke stažení v podobě mp3 a nově i v podobě souborů wav v nejvyšším dostupném rozlišení bez komprese. “Jsem přesvědčen, že fanoušci jazzu dávají přednost kvalitě poslechu a nezkomprimovaná hudba, kterou nově nabízíme ke stažení, jim udělá radost.”, dodává Petr Ostrouchov.

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 6. 2. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Animal Music aspiruje na 5 Andělů. Vychytané.cz. [Online] 6. 2. 2018. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11917. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Animal-Music-aspiruje-na-5-Andelu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:39