Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na koncertní stage potvrzeni Gus Gus

Představujeme další hvězdu z kategorie Mega Star, která vystoupí už 12 července na Creamfields Central Europe – kapelu Gus Gus..
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Creamfields Central Europe
sobota 12. července 2008 14:00
(konec +- sobota 12. července 2008 21:00)
Airport Břeclav
Břeclav (CZ)
Gus Gus pochází z islandského Reykjaviku a byla založená roku 1995, původně jako filmové a herecké uskupení, vydala minulý rok své již páté studiové album “Forever”.

Tato kapela inspirovaná formací The Sugarcubes (v které začínala Björk) dříve čítala 9 členů. Postupem času ji opustili Kjartansson a Árni Þorgeirsson (dnes oceňovaní filmaři “Arni & Kinski” točící reklamy a videoklipy), dále Hafdís Huld, Blake, Daníel Ágúst a Emiliána Torrini, která složila píseň k filmu Pán Prstenu: Dvě Věže si vytvořili sólové projekty. Zbývající: President Bongo, Earth a Biggi Veira tvoří Gus Gus dneška.

Tito eklektičtí hudební experimentátoři s nezávislým smýšlením začali s vydáváním hudby roku 1996 singlem “Polyesterday” vydaného u 4AD, následovala série 4 “Club mix Ep” v průběhu roku. Jejich první dlouhohrající album na sebe nenechalo dlouho čekat a v témže roce vydali “Polydistortion” také u 4AD. Následovalo album “This Is Normal” v 99´, o rok později antologie Gus Gus Vs. T-World. Dále roku 2002 “Attention”, o rok později “Mixed Live” a loni již zmíněné album “Forever” a samozřejmě spousty vydaných singlů v mezičase.

Gus Gus je kapela jež spolupracovala s umělci jako Mark Bell(LFO) či Ian Brown a remixovali skladby takových lidí jako: Björk, Depeche Mode, Moloko a mnoha dalších. Jejich styl je težce popsatelný a v průběhu let se vyvíjející. Gus Gus samotní o něm říkají “Techno without compromises”, avšak my říkáme hyper pop.

www.gusgus.com
www.myspace.com/gusgus

Gus Gus - Ladyshave
Gus Gus - Believe
Gus Gus - Need In Me
Gus Gus - Polyesterday


majkl
(Michal Gaja)
pondělí 7. 7. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Na koncertní stage potvrzeni Gus Gus. Vychytané.cz. [Online] 7. 7. 2008. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1184. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-koncertni-stage-potvrzeni-Gus-Gus
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 12:58