Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

PNC FOR LIFE - 5 příběhů o tom, proč zrovna Smif N Wessun/BCC

Smif N Wessun - “klasická devadesátková parta” dalo by se říct. Jenže těch bylo. Některý tu stále jsou, jiný zapadly prachem zapomnění.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Bucktown Boombox
středa 20. prosince 2017 21:00
(konec +- čtvrtek 21. prosince 2017 04:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Smif N Wessun a celý Boot Camp Clik ale u nás v Čechách rezonujou i dvacet let poté. I když neútočí z rádiových frekvencí a nikdy tu nebudou hrát v hale, to propojení tu je. Co je tady jinak, líp, co se do nás trefuje? Nohavice tuhle, pecka támhle, kérka jinde, souznění všude. Jako jsou party sezónní, co přichází s fanfárama a odchází do ticha skoro stejně rychle. Tak jsou party skalní, který možná s menší pompou, ale zůstávaj pevně jako Timberland boots. Jako brand, kterýmu můžeš věřit. Na hledišti i v jevišti. Mezi rapáky i fanoušky. Odpovědi možná nejlíp ilustruje 5 příběhů: PIO Squad, Champion Sound, Roccaflex Sound, Tomáše Sochůrka a Ruck Pý, vysvětlující, proč jsou zrovna Tek a Steele, Black Moon, Sean Price / Boot Camp Clik jejich srdeční záležitostí, proč cejtěj “pouto, který nejde zpřetrhat”, proč jsou PNC for life:

Příběh 1:
PIO Squad ft. Smif N Wessun - “Co si zasel”Filip z PIO Squad vzpomíná, jak se jim povedlo dojít od nadšeného poslouchání k nahrání společné skladby: “Smif N Wessun mám najetý od úplně prvních dnů, co sem se začal věnovat rapu, dostali se mi hluboko pod kůži svým reálným přístupem ke hře, jejich hlasy a flow mi vždycky vyvolávaly husí kůži. Tek a Steele mají message, jsou to velký osobnosti, který se drží nohama pevně na zemi, počítaj s překážkama a jdou cílevědomě dopředu. Jejich odkaz je úspěch, ale nikoli za každou cenu, jsou mnohem hloub. Tohle mně a celý crew kolem PIO bylo vždycky hodně blízký. Je to skoro 10 let, co sme pozvali SNW na koncert a do studia a dodneska je ten vibe na stejným levelu. Track “Co si zasel” je spontánním propojením dvou různejch jazyků, ale podobnejch myslí. A že sme byli high jak mraky vo tom žádná, Bucktown boys a Jihlavskej squad měli vždycky čuch na excelentní kush. A že mě se Steelem málem vodvezli fízlové i s mojí starou Vectrou?!...heh, to k tomu patří, stále v duši rebel. Těšim se na show SNW s live bandem v Praze, to si určitě nenechám ujít a ty, kdo čteš tyhle řádky, se přidej taky.”

Příběh 2:
Black Moon + Champion Sound - Enta Da Stage výroční evropský turnéRadimo, kapelník Champion Sound bude dirigovat za SNW a vzpomíná, jak se na rodinu BCC napojili s Black Moon: “Naše první evropská tour s Champion Sound byla s Diamondem D. První výjezd ven, euforie. Ale teprve při druhý tour s Black Moon se ukázalo, že sound labelu Duck Down, pod který patří právě Boot Camp Clik a tedy i Smif N Wessun, je přesně náš šálek kávy. Temný, strikce, ale zároveň soul. Bicí vysamplovaný ze starejch soulovejch věcí, ideální matro pro Champion Sound. S Black Moon si troufám říct už jsme ‘family’, výrazně za hranicí profesionálního vztahu. Ve světle toho všeho se moc těším, až navážeme se Smif. Týpky jsem viděl rapovat a umí to velmi dobře. Smif N Wessun a Champion Sound? Perfect match!”

Příběh 3:
Tomáš Sochůrek, Studio Jižák a zahulený atmo

I místní zvukařská legenda ze Studia Jižák Tomáš Sochůrek našla zalíbení v zahuleném soundu alba Dah Shinin od Smif N Wessun: “Já to slyšel někdy v 90. letech. Myslím, že nejvíc mě zaujalo, protože jsem v tý době hulil trávu, že je to totální atmo. Oproti těm mejm oblíbencům jako Cypress Hill a tak je to daleko víc měkký, ale temný a atmosférický. Chlápci prozpěvujou. Je to cely zakouřený. Jedna z desek, která se mi neoposlouchala půl roku/rok v kuse, slyšel jsem to třeba 30x v měsíci. Čistá atmosféra.”

Příběh 4:
Roccaflex Sound ft. Smif N Wessun - “Soundbwoy Burreil Roccaflex Dubplate”“Co si zasel” není jediná hudební spolupráce na trase Bucktown / Jihlava. Nahrával se tam i dubplate pro Roccaflex: “Není moc běžné a v Čechách už vůbec ne, aby reggaedancehall DJs nahrávali své dubplates i s hiphopovými umělci avšak v tomto případě to bylo skoro nutností. Všichni členové Roccaflex mají k hiphopu velice blízko, SW jsou největší klasika a Tek a Steele mají naopak velmi blízko k reggae a dancehallu, což se často promítá v jejich tvorbě. Jejich debutové album Da Shinin mám doma ještě na původní kazetě a i dnes, po všech těch letech, jej stále poslouchám, i když už jen v digitální podobě. Takže hned, jakmile jsme zaregistrovali, že SW budou vystupovat v Čechách, začali jsme domlouvat naší dubplate session. Vše se povedlo zrealizovat díky Affrovi a klukům z Pio Squad, v jejichž domácím jihlavském studiu i celá session proběhla (bigup). 

Jak už bylo řečeno, nahrávali se tzn. dubplates, kdy vznikla speciální verze hitu “Soundbwoy Bureill” pro Roccaflex crew. Upravené lyrics a foundation reggae instrumentálka neboli riddim “High Fashion” nahradili původní beat a slova. “Soundbwoy Bureill” je už v originále tematicky clashový tune a navíc to je mega hit čili tahle volba byla jasná. Měli jsme připravenou i poupravenou verzi stejného riddimu s hiphopovým beatem, přeci jen jsou to rappeři a ne reggae artists nicméně Tek se Steelem byli jasně pro originální verzi tohoto klasického jamajského riddimu. Když jsem chtěl probrat naše lyrics, Steele se ohradil a řekl, ať nemám strach, že nejsou nějaký po…. DasEfx(SMÍCH) a že opravdu ví jak nahrát pořádný dubplate, o lyrics ať se nestarám, že to bude vražda a s tímto nás odkázal vedle do místnosti, že potřebují chvilku klid aby si vše sepsali a zkusili, jak jim text sedí na vybrané instro. O pár spliffů později byli kluci ready, naběhli k mikrofonu, najednou ze sebe s mocnou flow jim vlastní vysypali celý song, dohrálo se pár dodatečných vokálů, nějaké jingly a bylo hotovo, easy jako kdyby nahrávali dubplates každý den. Naprostý profíci přitom neskutečně v pohodě pánové. Kdyby mi před těmi x lety při poslechu Da Shinin někdo řekl, že jednou budeme společně sedět ve studiu a nahrávat, neuvěřím. Takže určitě neskutečný zážitek, zkušenost a radost z tohodle speciálního hudebního přírůstku do našeho dubboxu, který od nikoho jiného neuslyšíte!!!! Bohužel v Čechách není stále velké množství lidí, kteří by podobné speciální nahrávky, soundclashe a vůbec i takovéto prolínání stylů docenilo a tak věřím, že třeba tenhle pohled na SW z trochu jiné perspektivy někoho osloví a nadchne.”  
Příběh 5:
Pyloveshiphop - Sean Price tetování na blogu BCC

Jak se Py od poslechu, obdivu a společnejch fotek dostal k tetování Sean Price na lýtku a jeho nahození na socials BCC: “Moje první hiphopový album, co jsem slyšel, bylo Enta Da Stage od Black Moon, z toho alba sem byl úplně hotovej, hotovej jsem z něho i teď. Moje nejoblíbenější album co znám je Dah Shinin od Smif. Nejlepší klubovej koncert co jsem zažil, tak byli Heltah Skeltah v Radost FX a pak BCC ve F2F. Viděl jsem všechny koncerty od nich, co byly v Česku, ať už Hip Hop Kemp, Praha, Jihlava. V pubertě  jsem chodil ve fejkových timbech vojenský kšiltovce od dědy a poslouchal BCC. Po koncertech jsem vystával u backstage s foťákem a přál si fotku se svejma nejoblíbenějšíma interpretama, vždycky super. Jsem vděčnej za Hip Hop Kemp, když tam hráli Heltah Skeltah. Já stál opodál a najednou začal hukot. Nechápal jsem, otočil se a tam stál Sean Price. Mám s ním fotku a tu cením nejvíc… Na zprávu, že Sean P zemřel, jsem narazil na Facebooku. Bylo to pro mě tak nepředstavitelné a k neuvěření, že jsem to nepochopil, ale během chvíle se ta zpráva šířila jako lavina. Byla to pravda. Přejel mi neuvěřitelný mráz po zádech, s kámošema  jsme  to šli hned zapít a u toho poslouchali Monkey Barz. V podstatě pár dní po jeho úmrtí byl Hip Hop Kemp, což je svátek hiphopu, mluvilo se o tom všude, všude ho hráli a tam vznikl nápad na to tetování a rovnou se to i domluvilo. Když se pak fotka objevila na webu Duck Down, byli jsme šťastní. On totiž Sean P je můj i toho tatera nejoblíbenější rapper. General Steele z toho byl úplně hotovej a nahodili to na Duck Down stránky, manželka Seana Pho taky, takže super. Boot Camp Clik je pro mě srdeční záležitost - byla, je a bude.

Vstupenky:
http://futurum.musicbar.cz/program/bucktown-boombox-smif-n-wessun-us-champion-sound/
FB event: http://www.facebook.com/events/127698418003030/

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 12. 2017 18:00
Chovancová, Michaela. 2017. PNC FOR LIFE - 5 příběhů o tom, proč zrovna Smif N Wessun/BCC. Vychytané.cz. [Online] 17. 12. 2017. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11829. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/PNC-FOR-LIFE---5-pribehu-o-tom,-proc-zrovna-Smif-N-Wessun/BCC
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.13s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.24.209
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 05:29