Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Restaurací roku se stala olomoucká Entrée!

V moderním showroomu Mercedes-Benz se ve čtvrtek 30. listopadu uskutečnilo vyhlášení TOP 10 restaurací podle XXII. ročníku celostátní ankety Maurerův výběr V Grand Restaurant.
Přidat na Facebook
Absolutním vítězem se stala olomoucká restaurace Entrée. Ta svého úspěchu dosáhla mimo jiné díky šéfkuchaři Přemku Forejtovi, který v minulosti vařil například v londýnské michelinské restauraci L‘Autre Pied a dva roky v brněnské KOISHI fish & sushi.

Na místě druhém se umístila jedna ze tří restaurací s michelinskou hvězdou v České republice, Radisson Blu Alcron hotel, Alcron v čele s šéfkuchařem Romanem Paulusem. Třetí příčku obsadila Terasa U Zlaté studně, za jejíž úspěchem nestojí nikdo jiný než Pavel Sapík. Z mimopražských restaurací se do první "desítky" dostal například Miura Hotel z Čeladné, brněnský Pavillon nebo Chateau Mcely, Piano Nobile.

"Na hodnocení nejlepších restaurací je potřeba vnímat, že jde o porovnání známek za jídlo + obsluhu + interiér. To znamená, že podnik, který je desátý v absolutním hodnocení, tak je třeba pátý v samostatné kategorii – jídlo, protože mu jeho pozici "pokazila" obsluha nebo ztratil pár bodů v kategorii interiér, ale jídlo má perfektní. Pro uživatele našeho průvodce to má výhodu, že se může orientovat podle různých žebříčků, které reflektují zvlášť jídlo, obsluhu, interiér, a dokonce máme speciální žebříček TOP 10 podle jmenovitých expertů a také oblíbený žebříček: TOP 10 nejlacinějších z TOP 100. Na našem webu grandrestaurant.cz je vše k dispozici", vysvětlil vydavatel průvodce Pavel Maurer.

O MAUREROVĚ VÝBĚRU GRAND RESTAURANT A O ŽEBŘÍČCÍCH TOP10

Nezávislá celorepubliková anketa představuje každoročně kolem 900 vybraných podniků. Průvodce vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti. Každý, kdo se registruje, má možnost osobně dávat tipy na nové zajímavé restaurace a současně může podle své vůle posílat známky od 1–5 (jako ve škole), kterými hodnotí kvalitu jídla, obsluhy a interiérů prezentovaných podniků. Známky jsou průběžně vyhodnocovány, statisticky zpracovány a auditovány. Záměrně manipulativní hlasy jsou vyřazeny na základě přesně definovaných pravidel tak, aby vznikl co nejobjektivnější přehled pozoruhodných kulinárních podniků z celé země.Žebříček TOP 10 publikuje deset nejlepších restaurací podle jednotlivých kategorií: jídlo, obsluha, interiér. Z těchto kategorií pak vzniká absolutní vítěz tak, že je sečtena 2× známka za jídlo (protože o to nejvíce jde) 1× za obsluhu a 1× za interiér, a to vyděleno čtyřmi. To je přehled deseti absolutně nejlepších restaurací roku.

Hodnocení restaurantů vzniklo na základě těchto údajů:
Počet hodnotitelů: 1620
Počet hodnocení: 7696
Počet restaurací: 974
Počet hodnocených restaurací: 218
Počet restaurací bez hodnocení: 756 (restaurace bez hodnocení nezískaly požadovaný počet platných hlasů)
Projedeno celkem: 5 710 376 Kč
Průměrná cena: 720 Kč

Žebříček Top 10 absolutně
1. Entrée (Olomouc)
2. Radisson Blu Alcron hotel, Alcron (Praha)
3. Terasa U Zlaté studně (Praha)
4. Radisson Blu Alcron hotel, La Rotonde (Praha)
5. Miura hotel (Čeladná)
6. Pavillon (Brno)
7. Four Seasons hotel, CottoCrudo (Praha)
8. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)
9. Bellevue (Praha)
10. Grand Cru (Praha)


Dodal: časopis Štamgast & Gurmán, www.stamgastagurman.cz
Text: Petr John

Tina
(Martina )
čtvrtek 14. 12. 2017 08:00
, Martina . 2017. Restaurací roku se stala olomoucká Entrée! . Vychytané.cz. [Online] 14. 12. 2017. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11810. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Restauraci-roku-se-stala-olomoucka-Entree!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 12:29