Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První snímky sochy Jožina z bažin, který bude na Trnkobraní!

Jak určitě víte, Mládkův Jožin z bažin bude mít ve Vizovicích vlastní pomník, který bude slavnostně odhalen v průběhu letošního Trnkobraní v sobotu 16. srpna za přítomnosti Ivana Mládka, Banjo bandu a mnoha V.I.P. hostí, politiků, celebrit - a hlavně: tisíců nadšených fanoušků z Česka, Moravy, Slovenska i Polska.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trnkobraní 2008
sobota 16. srpna 2008 10:00
(konec +- sobota 16. srpna 2008 17:00)
Areál Rudolf Jelínek
Vizovice (CZ)
Jožinův pomník, jehož dominantou je téměř čtyřmetrová socha z lipového dřeva, umělecky ztvárňuje známý slovenský umělecký řezbář Cyril Kocúrek z Kežmarku. Právě zde jsme v minulém týdnu mistra navštívili, abychom zkontrolovali, jak práce na tomto velkolepém uměleckém díle pokračují.

Musíme hned a naprosto upřímně říci, že skutečnost, kterou jsme na vlastní oči spatřili v ateliéru Cyrila Kocúrka, předčila všechna naše očekávání. Socha opravdu zobrazuje Jožina v jeho pravé podobě!
Jožin je - jak říká sám autor - něco mezi duchem, člověkem a yettim. Osoba neskutečná a zároveň reálná. Možná v něm poznáte někoho ze svých známých, blízkých - nebo i sebe sama.

Sochu, která je zatím ve fázi rozpracování, jsme samozřejmě nafotili ze všech stran. Vám zatím předkládáme pouze několik detailních záběrů. Ostatní ponecháváme zatím zahaleno tajemstvím - kompletního Jožina spatříte až při jeho odhalení na hlavním pódiu Trnkobraní.

Těšte se!

 
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 8. 7. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. První snímky sochy Jožina z bažin, který bude na Trnkobraní!. Vychytané.cz. [Online] 8. 7. 2008. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1180. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-snimky-sochy-Jozina-z-bazin,-ktery-bude-na-Trnkobrani!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:29