Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První porce jmen na letním Sonne Edition 5

Sonne Edition 5 představuje podrobně první tři jména na hlavním podiu, které se ponese v hudebních směrech jako jsou electro, tech-house, groovy techno a hardtechno.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition vol. 5
sobota 23. srpna 2008 21:00
(konec +- neděle 24. srpna 2008 04:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Soutěžilo se o pět lupenů na Sonne Edition 5!. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Headlinery tohoto letního dílu jsou slovinský producent - Dj Reaky a pražská techno legenda – DJ Agent. Podrobněji si tyto djs představíme později. Nyní si pojďme představit hardtechno DJe goLPeho z Prahy, Dje Leexe ze Zlína a Dje Beksyho z Kyjova.

GoLPe (schranz.cz, Praha)
hardtechno

http://www.idj.cz/golpe - http://www.myspace.com/golpecz

Psal se rok 1987, když se vylíhnul na svět Golpe. Jmenuje se Václav Bareš a od roku 2002 se zajímá o schranz neboli hardtechno. Od této doby začal hrát na různých hudebních programech na PC. Na konci roku 2003 koneční ušetřil peníze a koupil si gramce s prvním mixákem. Od začátku roku 2005 začal hrát po klubech po České republice, ve stejném roce byl přijat do bookingu schranz.cz Mohli jste ho slyšet téměř po celé České republice, ale také na Slovensku a v Německu v Nurnbergu. V roce 2007 si zahrál na České prestižní party Apokalypsa.

Ve svém mladém věku si již stačil zahrát po boku djz jako: Chris Liebing, Valentino Kanzyani, Dj Rush, Boriqua Tribez, Tube tech, Robert Natus, Arkus P, Frank Kvitta, Boris S, Mario Ranieri, Matt m. maddox, Agent, Misa Salacova... V poslední době začal pracovat na své produkci... dodává: "výšky basy kde mám vlasy".


Leex (DjLab, Zlín)
Techno / Electro / Trance

http://www.idj.cz/leex

Vlastním jménem Karel Váňa se narodil v roce 1985 ve Zlíně. S taneční scénou se seznámil v roce 1999, kdy ho tato hudba natolik nadchla, že bylo jasné, že nezůstane jen u poslechu a navštěvování klubů a parties. Zpočátku se začal zajímat o tvorbu tracků pomocí PC softwaru, jakmile ovšem přičichl k djingu, začal se více zajímat o hraní z gramofonů. Začátkem roku 2002 začal nakupovat desky zaměřené na elektrotechhouse. Postupem času se ale začal přeorientovávat na svižnější styl, který se vyvinul až do současné podoby, která by se dala definovat jako směsice electra, techna a trancu, obohacená o zajímavou techniku mixu. Za dobu aktivního djingu má za sebou Dj Leex hraní v mnoha klubech na Moravě, v Čechách a také na Slovensku. V roce 2004 zakládá společně s Dj Daemonem booking Djlab.cz, který zastupuje djs hrající house music, techno, trance a dnb. Byl rezidentem Zlínských klubů Paříž a Djlab, dále pak od roku 2004 legendárních parties Technical Juice, jejichž počátky se datují do roku 1999.

V současné době je rezidentem putovních nocí Djlab clubbing night a také trenčínského clubu Krankenhaus. Zahrál si po boku většiny předních českých i zahraničních djs jako jsou Lucca, Pavel Krejdl, Kaisersoze, Orbith, Miss Renny, Dave Fish, Lucasch, Toky(SK), Sven Hanke (D), Mayla (SK), Flis (SLO), Py Mortisher (D), Plastic Pippo (UK), Marcelo K2 (BRA), atd.

Nyní ke hraní z gramofonů opět přidává experimentování s vlastní produkcí tracků pomocí PC softwaru. Mezi jeho oblíbené producenty patří Axel Karakasis, Carl Falk, Mojado, Tiga, Marco Bailey, Boriqua Tribez, DJ Cave, Preach atd.

Beksy (Kyjov)

http://www.idj.cz/beksy

Narodil se v roce 1980 v Kyjově. Od svých 14 let se začíná seznamovat s elektronickou hudbou Prodigy, The Chemical Brothers, Shamen nebo různými hardcore a rave kompilacemi.

V roce 1997 navštěvuje svoji první house party v klubu Mír v Uherském Hradišti kde vystupoval dj Loutka a Sluníčko. Uchvácen houseovými rytmy zanedlouho navštěvuje další akci Tempotic Rave v Dance hall Koruna Břeclav. Od téhle akce se pohrává s myšlenkou, že by si to zkusil i na druhý straně podia, k tomu ho ještě víc postrčil Peter Pea, který v roce 1998 rozjíždí na vlnách radia Jih svůj každotýdení čtvrteční pořad Club Overground kam si zve vždy 1-2 hosty. Mezi své hosty si řadí i deep houseové kouzelníky jako jsou Javas, Vik, Muzzy. Jejich směs deep house/tech house ho učarovala natolik, že začíná spolu s Ianem Sneerem zajíždět do Brna a kupuje první houseové desky a o něco později i gramofony.

Od roku 1999 začíná hrát a navštěvovat první kluby, kde hraje směsici klasické house music nebo deep house…

Cluby/akce:
Citadela Raptor – Miš Maš Praha
Žlutý pes – Pardubice
Alcatraz – Třinec
Mír – Uherské Hradiště
3 Opice, Bunkr, Vega, Sandrik – Vsetín
603, bar Moloko, U Tetoura, Dj Lab, Paříž , Admiral Club – Zlín
Block.!, Laguna – Břeclav
Šneckenhaus klub – Kyjov
Royal – Veselí nad Moravou
Club pod zámkem – Zruč nad Sázavou
Red House Club – Mutenice
Sýpka – Otrokovice
U Bobra – Bystřice pod Hostýnem
Beseda – Hodonín

Support: Preach, Alexx Axx Koss, Tráva, Tvyks, Hyde, Ian Sneer, Orbith, Jerry, Lucca, Michael Burian, Mischa + Hubiss, Liner, Paul Hawk, Martin Gredner, Michal Poliak, Schrotty, Clara Bailar, Felipe, Mywal, Mc Vaant, Lucky Bob, Woska, Daemon, Javas, Sayko, Kita, Bear, Lucasch …
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 7. 7. 2008 16:00
Prachař, Štěpán. 2008. První porce jmen na letním Sonne Edition 5. Vychytané.cz. [Online] 7. 7. 2008. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1179. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-porce-jmen-na-letnim-Sonne-Edition-5
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 22:57