Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Teatr Novogo Fronta na Colours of Ostrava s českou premiérou

Proslulý soubor alternativního a pohybového divadla Teatr Novogo Fronta uvede ve čtvrtek 10. července na hudebním festivalu Colours of Ostrava českou premiéru svého nejnovějšího mezinárodního projektu „Doppelgänger - Hermetisches Theaterkabinett II“.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 10. července 2008 21:00
(konec +- pátek 11. července 2008 04:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Jde o jedno z největších a nejnáročnějších představení v historii souboru. Že půjde o velkou podívanou, dosvědčují i produkční požadavky – otevřený prostor 20 x 20 metrů, rovný povrch k jízdě na kolečkových bruslích, možnost použití otevřeného ohně, pyrotechniky a tekoucí vody na hrací ploše, čtyři padesáti kilogramové pytle s pískem, 9 kg hladké mouky, heliová 15 kg bomba, dva patnáctimetrové žebříky a v neposlední řadě i dvě moderní tmavá auta (nejlépe BMW či Mercedes).

Světová premiéra proběhla 3. června 2008 v rumunském Sibiu v rámci Sibfestu. V inscenaci účinkují herci z České republiky, Polska, Rakouska, Německa, Ruska a Řecka. Do Ostravy soubor přijíždí z polské Bytomy, kde se účastní s inscenací „Zwischenmensch - Hermetisches Theaterkabinett I“ jednoho z největších festivalů současného tance. Příprava představení trvá 12 hodin a uskuteční se ve čtvrtek ve 22 hodin na prostranství mezi Pavilonem A a klubem Marley na Výstavišti Černá louka. Více informací na www.colours.cz a na www.tnf.cz

Inscenace „Doppelgänger - Hermetisches Theaterkabinett II“ je příběh dvojníka vzkříšeného Lazara, který se objevuje po Lazarově příchodu bránou světel. Soubor pracuje se scénickou permutací biblických symbolů. V inscenaci je využit netradiční postup vyprávění pomocí tzv. asociativního střihu, kdy jednotlivé scény jsou spojovány na základě volných souvislostí a tzv. dvojitého kódování. Tento způsob vyprávění je na divadle zcela výjimečný, charakteristický je např. pro tvorbu filmového režiséra Davida Lynche, který jej mimo jiné využil ve svém posledním filmu „Inland Empire“, podobně jako Terrence Malick ve filmu „Tenká červená linie“ nebo Andrej Tarkovskij ve filmu „Zrcadlo“. Princip scénické permutace biblických symbolů se projevuje v alegorickém zpracování příběhu o zrození Adama Kadmova a Lilith, proroctví Jeremiáše o příchodu spasitele a vzkříšení biblického Lazara. Od prvního uvedení soubor představil inscenaci na významných divadelních festivalech v Polsku (La Strada/Kalisz a Sasiedzi/ Lublin) a na festivalu Infant v Novém Sadě v Srbsku. Druhou polovinu léta stráví soubor Teatr Novogo Fronta na největším světovém divadelním festivalu na Edinburghském Fringi, kde v prestižní venue Old College Quad uvede britskou premiéru inscenace „Phantomysteria“.

Teatr Novogo Fronta doplní již tak bohatý divadelní program na Colours of Ostrava, kde dále vystoupí například: Jaroslav Dušek a divadlo Vizita, Bílé divadlo, Buchty a loutky, Divadlo Petra Bezruče, kultovní divadlo VOSTO5 s improvizovaným Stand´artním kabaretem, Buchty a loutky s několika pohádkami, divadlo Aqualung, projekt Mistr a žákrežijní dvojice SKUTR či kabaret Lenky Vychodilové, herečky a zpěvačky divadla Sklep.

majkl
(Michal Gaja)
pátek 4. 7. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Teatr Novogo Fronta na Colours of Ostrava s českou premiérou. Vychytané.cz. [Online] 4. 7. 2008. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1173. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Teatr-Novogo-Fronta-na-Colours-of-Ostrava-s-ceskou-premierou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 17:30