Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Šmakovky z filmového světa

Vstupenky sice zdražují, ale filmový zážitek je i přes to k nezaplacení.
Přidat na Facebook
Následky zdražení ropy se nevyhnou ani světu iluzí. V Americe se díky tomu, zvedla i cena popcornu, protože se používá na výrobu benzínu. S takovou se popcorn za chvíli zařadí na seznam pochoutek pro V.I.P. smetánku.

Že je palivo výhodný obchodní artikl si uvědomil i jeden americký režisér, který nabízí 3700 litrů benzínu tomu studiu, které koupí jeho novou akční komedii.:)

Před nedávnem jsme vás ve filmových novinkách lákali na dlouho očekávaného Hobita, konečně je to tu.. Středozemě se opět nadechla a drak Šmak nám už dýchá na záda. Krotit jej bude režisér Guilermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint), který již má pár členů bestiáře v moci. Sekundovat mu bude prstenový bard Peter Jackson jako producent se svou trikovou společností WETA.
V obsazení se velké změny taky nechystají. Vrátí se šedý poutník Gandalf (Ian McKellen) i Andy Serkis coby lidský předobraz capkavého Gluma. Těšit se můžeme i na Aragorna (Viggo Mortensen) a Elronda Půlelfa (Hugo Weaving). Největším tajemstvím zatím zůstává obsazení hlavní role Bilba Pytlíka. Ian Holm, který jej hrál v trilogii je na postavu již starý, a tak se hledá mladší předobraz, který se přidá na postu zloděje, k 13 trpaslíkům na výpravě za dračím pokladem. Jmen padlo spoustu, ale to pravé dostaneme pod stromeček k letošním Vánocům.

Hobit se odehrává v radostnějších časech Středozemě, kdy moc temných sil ještě není cítit. To, ale neznamená, že uvidíme jen rozjuchané chluponožky a žádné stinné kouty. Temný hvozd s obřími pavouky bude, prý, stát za to a i první setkání s Glumem nebude žádný čajový dýchánek. Myslím, že ani v tomto ohledu trikaři z WETA nezklamou.

Stejně důležitou součástí je i hudba. Komu se líbil hudební doprovod předešlých filmů, nemusí smutnit. I tentokrát jej stvoří Howard Shore.

Spekulace o dvojdílném Hobitovi nejsou zase až tak pravdivé. Filmy dva budou, hobit však jen jeden. Celé dračí dobrodružství se odehraje v jednom filmu. Druhý kousek bude tvořit jakýsi překlenovací most či spojnici mezi Hobitem a putováním Prstenu. Zatím je bez názvu i scénáře, ale už je skoro jisté, že obsáhne jen menší část 60-letého meziobdobí a to s největší pravděpodobností čas, kdy hraničář „Chodec“ Aragorn hlídal Kraj.¨

Lokace se budou hledat opět na Novém Zélandu, kde na původním místě vyroste i město Hobitín.
Natáčet se však začne až v roce 2010, letošek ještě hodlají tvůrci věnovat psaní scénáře a příští rok důkladným přípravám. Konečný výtvor bychom měli dostat k Vánocům 2011, druhý film o rok později..

Slova se mluví a voda teče. Je to ještě dlouhá doba, tak uvidíme co se ještě stane. Zatím můžeme jen doufat a těšit se. To be continue…
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 7. 7. 2008 08:00
Jarešová, Veronika. 2008. Šmakovky z filmového světa. Vychytané.cz. [Online] 7. 7. 2008. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1171. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Smakovky-z-filmoveho-sveta
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 03:17